کد خبر: ۱۴۴۸۳۵
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۰۸ - ۲۳ دی ۱۳۹۲

اعزام هیئت ایرانی برای بررسی مرگ ماجد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
وزیر خارجه کشورمان به محض ورود به فرودگاه بیروت در نشستی خبری تاکید کرد که از اصول اساسی ایران ایجاد بهترین روابط با کشورهای همسایه است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران تاکید کرد: روابط برادرانه و خوب با کشور برادر لبنان برای ایران اهمیت دارد لبنان تا زمانی که در برابر اسرائیل ایستاده است کشوری مقاوم و مستحکم است و ما به اهمیت لبنان در منطقه معطوف هستیم و می خواهیم روابطمان را با لبنان تقویت کنیم.

ظریف هنگام رسیدن به فرودگاه بیروت در نشستی خبری گفت: همه منطقه با چالش های مشترکی روبه رو است. منطقه با تکفیر و تروریسم روبه رو است و باید تلاش های سیاسی را برای مبارزه با این امور یکپارچه کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان ابراز امیدواری کرد که دیدارهایشان در لبنان به راه حل هایی برای تحکیم روابط بین دو کشور در همه زمینه ها منجر شود.

ظریف اعلام کرد که در آینده نزدیک هیئتی ایرانی برای بررسی همه جزئیات مربوط به قضیه ماجد الماجد به بیروت خواهد رفت وی در عین حال به دولت لبنان به خاطر دستاورد بزرگ الماجد در برهه‌ای کوتاه پس از حمله نزدیک سفارت ایران تبریک گفت.

وزیر خارجه ایران گفت: از اصول اساسی ایران ایجاد بهترین رابط برادرانه با کشورهای همسایه است.

وی بر تلاش ایران برای برقراری بهترین روابط با عربستان در سطح روابط دوجانبه تاکید کرد و گفت: تنها راه حل بحران سوریه نیز راه حل سیاسی است.

وزیر خارجه ایران گفت: بهترین راه برای مقابله با پدیده تروریسم و تکفیر در منطقه دادن فرصت به ملت سوریه است تا نظر خود را از طریق صندوق های رای بیان کند.

ظریف در عین حال گفت که ایران از هر طرحی که به راه حلی مطلوب برای بحران سوریه منجر شود استقبال می‌کند.

وزیر خارجه ایران درباره حضور ایران در ژنو 2 نیز گفت: اگر از ما بدون شرط و شروطی دعوت به عمل آید در آن شرکت می کنیم وگرنه ما به دنبال چنین دعوتی نیستیم.

نظرات بینندگان