کد خبر: ۱۴۴۸۶۴
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۴ - ۲۳ دی ۱۳۹۲

فرمانده پلیس‌ راه: 11 اتوبوس در یک ماه واژگون شدند/ افزایش 20 درصدی تصادفات اتوبوس‌ها

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده پلیس‌راه کشور از واژگونی 11 دستگاه اتوبوس طی یک ماه گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار محمدرضا مهماندار در جلسه هماهنگی با دستگاه‌های دخیل در امر طرح زمستانه در تشریح جزئیات عملکرد پلیس راه در طرح زمستان 92 با بیان اینکه میزان وقوع تصادفات برون شهری 6.3 درصد کاهش یافته است، گفت: در طرح زمستان 92 که از 20 آذرماه امسال آغاز شده است، شاهد کاهش تصادفات برون شهری بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه میزان تصادفات منجر به فوت 15.6 درصد کاهش یافته است، گفت: همچنین در حوزه کشته‌های تصادفات در یک ماه اخیر شاهد کاهش 9.4 درصدی بوده‌ایم و این در حالیست که در یک ماهه اخیر طرح زمستانه شاهد افزایش 2 درصدی تصادفات منجر به جرح در جاده‌های کشور بوده‌ایم.

فرمانده پلیس‌راه کشور با بیان اینکه سهم خودروهای سواری، کامیون و مسافربرهای عمومی در بروز تصادفات در یک ماهه اخیر طرح زمستانه نسبت به مدت مشابه قبل تا حدودی بیشتر شده است، گفت: بررسی‌ها نشان داده است که عدم توجه به جلو در صدر مهم‌ترین علل بروز تصادفات قرار دارد و پس از آن نیز تخطی از سرعت مطمئنه در جاده لغزنده در مرتبه بعدی قرار دارد.

مهماندار با بیان اینکه از اول مهرماه تا بیست و یکم دی ماه، هفت فقره تصادف مربوط به اتوبوس ثبت شده است، گفت: تصادفات اتوبوس در این مدت 20 درصد افزایش داشته و ما شاهد افزایش 11 درصدی فوتی مربوط به تصادف اتوبوس هستیم و میزان تصادفات منجر به جرح اتوبوس نیز 22 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه میزان اعمال قانون در این طرح نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش یافته است، گفت: در حوزه لاستیک صاف 34 درصد اعمال قانون شده و در حوزه نبستن زنجیر چرخ نیز شاهد افزایش 11 درصدی تخلفات بوده‌ایم.

فرمانده پلیس‌راه کشور با بیان اینکه از ابتدای طرح زمستانی تاکنون (20 آذر تا 21 دی)، بارش برف و کولاک موجب انسداد 41 راه شده است، گفت: این انسداد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 24 درصدی داشته است.

مهماندار همچنین با بیان اینکه در یک ماهه اخیر، 11 دستگاه اتوبوس واژگون شده است، گفت: عمده این واژگونی‌ها در شرایط لغزندگی جاده بوده است که نشان می‌دهد آموزش حرفه‌ای رانندگان اتوبوس باید به صورت مستمر در دستور کار قرار گیرد.
نظرات بینندگان