کد خبر: ۱۴۴۹۸۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۳ - ۲۴ دی ۱۳۹۲

رویترز :لغو تحریم پوشش بیمه ای محموله های نفتی ایران توسط اتحادیه اروپا از 30 دی

مقامات اتحادیه اروپا اعلام کردند که تمامی تحریم‌های این اتحادیه علیه ایران از جمله تحریم پوشش بیمه‌ای محموله‌های نفتی این کشور از 30 دی‌ماه لغو خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مقامات اتحادیه اروپا اعلام کردند که تمامی تحریم‌های این اتحادیه علیه ایران از جمله تحریم پوشش بیمه‌ای محموله‌های نفتی این کشور از 30 دی‌ماه لغو خواهد شد.

به گزارش رویترز، مقامات اتحادیه اروپا اعلام کردند که این اتحادیه تمامی تحریم‌ها علیه ایران، از جمله تحریم پوشش بیمه‌ای محموله‌های نفتی این کشور را از 20 ژانویه (30 دی‌ماه) لغو می‌کند.

بر اساس توافق 24 نوامبر در ژنو، اتحادیه اروپا برای 6 ماه ممنوعیت بیمه و حمل و نقل محموله‌های نفتی ایران به همراه تحریم محصولات پتروشیمی و طلا و دیگر فلزهای گران بها را لغو خواهد کرد.

این توافق از دوشنبه هفته آینده اجرا خواهد شد.

یک مقام اتحادیه اروپا گفت: تمامی آنچه اتحادیه اروپا انجام خواهد داد، از 20 ژانویه اجرایی می‌شود.

اندرو بارتود مدیر اجرایی کلوپ حمایت و جبران خسارت پی اند آی که مسئولیت بیمه 95 درصد ناوگان دریایی جهان را به عهده دارد، گفت: ما از این لغو تحریم‌ها استقبال می‌کنیم.

وی افزود: ما این اقدام را به عنوان حرکتی در جهت صحیح بیمه کشتی‌های حامل نفت ایران می‌بینیم و این کشتی‌ها می‌توانند به پوشش بیمه‌ای مناسب و دریافت خسارت دسترسی داشته باشند.

با این حال، کارشناسان بیمه می گویند که حتی با وجد برداشته شدن محدودیت‌ها، تامین پوشش بیمه‌ای از سوی بیمه‌گران زمان بر خواهد بود.

بارتود اضافه کرد: تامین پوشش بیمه‌ای برای این کشتی‌ها نسبتا محدود و تدریجی خواهد بود.

موضوع تامین پوشش بیمه‌ای بسیار پیچیده است، چرا که تعدادی از شرکت‌های ایرانی نظیر بزرگ‌ترین شرکت نفتکش ایران یعنی شرکت ملی نفتکش ایران همچنان تحت تحریم قرار دارد.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۴
غیر قابل انتشار: ۰
سینا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
0
24
ما که از خدا می خواهیم
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
0
36
دولت جناب روحانی اینه . کور شود آن که نتواند دید .
نظرات بینندگان