کد خبر: ۱۴۴۹۹۷
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۴ - ۲۴ دی ۱۳۹۲

انتخاب‌های مسی و رونالدو برای توپ طلای 2013 چه کسانی بودند؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بهترین بازیکن جهان در سال 2013 فرگوسن را برترین مربی جهان در این سال معرفی کرده بود. ستاره پرتغالی رئال مادرید رادامل فالکائو، گرت بیل و مسوت اوزیل را به ترتیب بهترین بازیکنان سال 2013 معرفی کرد.

به گزارش ایسنا، مراسم انتخاب بهترین‌های فوتبال جهان در زوریخ سوئیس برگزار شد و کریستیانو رونالدو و یوپ هاینکس به ترتیب به عنوان بهترین بازیکن و مربی سال 2013 انتخاب شدند.

رونالدو که به سلطه چهار ساله مسی بر فوتبال جهان پایان داد، به عنوان کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال رای خود را به این بازیکنان داد. رونالدو رای اول خود را به رادامل فالکائو، ستاره کلمبیایی موناکو داد. نکته جالب این که این بازیکن پرتغالی حاضر نشد با وجود قرار گرفتن مسی و ریبری در فهرست سه نفر نهایی به آنها رای بدهد. او پس از فالکائو به گرت بیل و مسوت اوزیل رای داد.

رونالدو هم‌چنین رای خود را برای انتخاب بهترین مربی جهان در سال 2013 به سرآلکس فرگوسن، سرمربی سابق شیاطین سرخ داد. او پس از فرگوسن، آنچلوتی را برترین مربی 2013 معرفی کرد. اما نکته جالب رای دادن به ژوزه مورینیو بود. هر چند سرمربی سابق رئال مادرید چند بار علیه رونالدو مصاحبه کرد، اما ستاره پرتغالی رئال مادرید حاضر شد نام مورینیو را در لیست سه نفره خود قرار دهد و او را به عنوان سومین مربی برتر جهان در سال قبل انتخاب کند.

لیونل مسی هم به عنوان کاپیتان تیم ملی فوتبال آرژانتین در رای گیری بهترین مربی و بازیکن جهان در سال 2013 شرکت کرد.

ستاره آبی اناری‌ها، یوپ هاینکس را به عنوان بهترین سرمربی 2013 انتخاب کرد. مسی بعد از هاینکس به یورگن کلوپ و ویسنته دل بوسکه رای داد. مسی که در رای گیری سال 2013 فیفا بعد از رونالدو دوم شد در بخش بهترین بازیکن‌ها به اینیستا، ژاوی و نیمار رای داد.

ایکر کاسیاس ، کاپیتان تیم ملی فوتبال اسپانیا هم یوپ هاینکس ، رافائل بنیتس و کارلو آنچلوتی را به عنوان بهترین مربیان در سال 2013 انتخاب کرد. او در انتخاب بهترین بازیکنان هم به رونالدو، ریبری و روبن رای داد.
نظرات بینندگان