کد خبر: ۱۴۵۲۸۳
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۸ - ۲۶ دی ۱۳۹۲

ساخت عميق ترين هتل جهان در سوئد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
هتلی در سوئد در عمق جنگل های این کشور و در فاصله یک ساعته از استکهلم ساخته شده است که به سبب فاصله آن تا سطح زمین «عمیق ترین هتل جهان» نام گرفته است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، این هتل در صد و پنجاه و پنج متری عمق زمین در یک معدن نقره بلااستفاده ساخته شده است که یک اتاق خواب، یک میز ناهارخوری و صندلی و چند شمع دارد.

این هتل فاقد اتاق لوکس، دستشویی یا حمام است. این هتل غیرمعمول فاقد امکانات رفاهی است. هزاران مهمان از سال دو هزار و شش زمانیکه این هتل گشایش یافت یک شب را در این معدن قدیمی سپری کرده اند. این معدن متعلق به قرن پانزدهم است. اتاق میهمان در این هتل در قرن هجدهم زمانیکه کارگران معدن ، با چکش کوه را می شکافتند تا نقره از آن خارج کنند ساخته شده است.

 مقادیر قابل توجهی نقره از این کوه در قرن هجدهم خارج شده است. اما عملیات در این معدن در سال هزار و نهصد و شصت و دو پایان یافت و این معدن تا سال دو هزار و پنج بلااستفاده باقی مانده بود. شورای محلی شهر این معدن را خریداری کرد و آن را به یک مکان گردشگری تبدیل کرد. به غیر از صدای چکه های آب و نجواهای کوه، این معدن کاملا آرام و ساکت است.

در دل این هتل یک اتاق مدور وجود دارد که قابلیت پژواک صدا در آن استثنایی است بطوریکه اگر فردی صحبت کند پژواک صدای او تا چند دقیقه بعد از پایان یافتن صحبتش شنیده می شود!

نظرات بینندگان