کد خبر: ۱۴۵۳۵۲
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۵ - ۲۷ دی ۱۳۹۲

گوگل سایتی که در چین جایگاهی ندارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
گوگل و کلیه ابزارهای آن در چین فیلترند ، اما دولت چین با سرمایه گذاری کلان، جایگزین های قوی و مناسبی برای هر یک از خدمات گوگل طراحی کرده است تا کاربران جای خالی آن را احساس نکنند.

به گزارش ایرنا از پایگاههای خبری ، توجه مسوولان چینی به ابزارهای آنلاین آنقدر دقیق و به روز است که هر ابزار جدید و نوینی که گوگل ارائه می کند، به سرعت جایگزین مشابه آن برای صدها میلیون کاربر چینی فراهم می شود.

یکی از این خدمات جدید گوگل که حتما در ایران حتی درصد قابل توجهی از معتادان به اینترنت نیز از آن بی خبرند ، سامانه تصاویر سه بعدی واقعی از خیابان ها و مراکز مهم کشورهای مختلف است.

این سامانه که به گوگل استریت موسوم است www.instantstreetview.com ، تصاویر واقعی و 360 درجه از هر نقطه ای از مناطق تحت پوشش را به کاربر ارائه می دهد.

با معرفی این ابزار از سوی گوگل ، چینی ها نیز دست به کار شدند و شرکتی به نام تنسنت Tencent که صاحب نرم افزار ویچت نیز هست تلاش می کند این خلا را جبران کند تا کاربران چینی از نبود گوگل استریت در کشور خود ، سرخورده نشوند.

شیوه کار سایت های تصاویر سه بعدی و 360 درجه واقعی بدینگونه است که شرکت سازنده با ارسال خودروهای مخصوص اقدام به فیلم برداری و عکس برداری کامل و با کیفیت بسیار بالا از تمامی مناطق مدنظر می کند و سپس تصاویر در سایت مربوطه بارگذاری می شود.

بدین ترتیب کاربر با انتخاب یک مکان مشخص مثلا فلان کوچه یا خیابان ، تصاویر واقعی آن را مشاهده می کند و البته می تواند همچون یک بازی سه بعدی به هر مسیری که خواست حرکت کند.

چینی ها به جای گوگل، سایت قوی جستجوگری به نام بیدو Baidu طراحی کرده اند.

نظرات بینندگان