کد خبر: ۱۴۵۴۵۵
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۴ - ۲۸ دی ۱۳۹۲

نام خود را در فضا حک کنید!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سازمان فضایی آمریکا (ناسا) از مردم دنیا دعوت کرد نام خود را روی یک ریزتراشه در داخل یک فضاپیما که قرار است به سمت سیارک بنو (Bennu) فرستاده شود، حک کنند.

به گزارش ایرنا از دیلی میل، این ریزتراشه قرار است سال 2016 توسط یک فضاپیمای آژانس فضایی (OSIRIS-REx) به سمت سیارک بنو (Bennu) پرتاب شود.

این فضاپیما بیش از دو سال را صرف ماموریت روی این سیارک که 500 متر عرض دارد، کرده و پس از نمونه برداری از سطح این سیارک، نمونه ها را توسط یک کپسول به زمین خواهد فرستاد.

ناسا از کسانی که مایل به شرکت در برنامه ˈپیام به بنوˈ هستند دعوت کرده است تا 30 سپتامبر (8 مهر 93) در وب سایت (http://www.planetary.org/get-involved/messages/bennu/) ثبت نام کنند.

پس از ثبت نام در این وب سایت می توان گواهی شرکت در ماموریت فضایی

(OSIRIS-REx) را دریافت کرد.

هدف ماموریت (OSIRIS-REx) پاسخ به سوالات اساسی در مورد ترکیب اولیه سامانه خورشیدی، و منبع مواد آلی و آبی است که سبب به وجود آمدن زندگی روی زمین شده است.

دانشمندان همچنین امیدوار هستند بتوانند با این انجام این ماموریت مدار سیارک ها را که نشان دهنده تهدید به برخورد با زمین است، پیش بینی کنند.

دانشمندان ناسا بر این باورند که غلظت بالای مواد خام موجود در سیارک ها از جمله مواد تشکیل دهنده سوخت و فلزات گرانبها مانند آهن و پلاتین می تواند ذخایر مهمی از منابع طبیعی را برای زمین فراهم کند.
نظرات بینندگان