کد خبر: ۱۴۵۵۵۷
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۷ - ۲۹ دی ۱۳۹۲

القاعده: بر مناطق زیادی از عراق مسلط شده‌ایم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رهبر القاعده در نواری صوتی با بیان اینکه "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش) به رغم تمامی حملات هنوز "قوی و توانمند" است اعلام کرد: القاعده بر بخش‌های بیشماری از عراق سلطه دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، ایمن الظواهری، رهبر القاعده روز شنبه در نواری صوتی مدعی شد که گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش به رغم تمامی حملاتی که علیه این گروه انجام می‌شود، هنوز هم قوی است و بر چندین منطقه از عراق سلطه دارد.

در این نوار صوتی که در پایگاه‌ اجتماعی توییتر منتشر شد،‌ الظواهری اعلام کرد: دولت اسلامی عراق و شام به فضل خداوند توانسته با تمامی حملاتی که علیه‌اش انجام می شود ایستادگی کند و هنوز هم ضربات کوبنده‌ای را به آمریکا وارد می‌کند.

وی مدعی شد که القاعده هنوز هم می‌تواند حملات موثری را علیه منافع ایران در عراق به اجرا بگذارد.

الظواهری که پس از مرگ اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده در عملیات ارتش آمریکا به رهبری این گروه منسوب شد، در ادامه این نوار صوتی خاطر نشان کرد: گروه دولت اسلامی عراق و شام به لطف خداوند و با اقرار تمامی کشورهای مخالف و موافق یکی از قوی ترین گروه‌ها در رویارویی با طعمع کاران صلیبی در عراق است و هنوز هم بر بخش‌های وسیعی از عراق سلطه دارد.

رهبر القاعده در ادامه با طرح این سوال که آیا انکار می‌کنید دولت اسلامی عراق و شام خطرناک ترین تهدید برای طعمکاران صلیبی در عراق است و آیا انکار می‌کنید که داعش بزرگترین نیرو از لحاظ تعداد طرفدار و حامی است؟ تاکید کرد: بدون شک جواب آری است و دلیل این مسئله حمایت مردمی گسترده از داعش است.

الظواهری در پایان با طرح این سوال که هر کس بر قدرت دولت اسلامی عراق و شام در سلطه بر عراق شک دارد، باید بداند که در اشتباه است،‌ گفت: پرچم داعش در عراق یکی از «پاک‌ترین» پرچم‌ها در این کشور است؛ دولت اسلامی عراق و شام تنها برای حکومت بر اساس شریعت اسلام آمده است.
نظرات بینندگان