کد خبر: ۱۴۵۵۶۷
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۸ - ۲۹ دی ۱۳۹۲

بیانیه‌ شدید‌اللحن سرخابی‌ها علیه صداوسیما

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس با انتشار بیانیه‌ای مشترک به صداوسیما اعتراض کردند.

به گزارش ایسنا، در این بیانیه مشترک آمده است:

با تأکید بر این واقعیت که ما خود از علاقه‌مندان و حامیان صدا‌و‌سیما هستیم سؤال این است:

چگونه به بهانه کیفیت داربی به دو باشگاهی که این همه طرفدار دارند اهانت می‌کنید؟ چرا به هر بهانه‌ای دم از هزینه‌ کردن از بیت‌المال می‌زنید و به خود اجازه می‌دهید که بگویید دولت نباید به دو باشگاه مردمی پرسپولیس و استقلال که ریشه در قلب و روح و احساسات مردم دارند کمک کند. آیا زمانی که این دو تیم بهترین بازی‌ها را به نمایش می‌گذارند می‌گویید «دولت باید به اینها کمک کند؟» در حالی که استقلال و پرسپولیس در فصل جاری مجموعاً 5/2 میلیارد از بودجه دولتی و بیت‌المال استفاده کرده‌اند چرا دم از هزینه‌های 50 میلیارد تومانی آن هم از بیت‌المال می‌زنید؟

برادران عزیز شما بیست شبکه دارید اما شاید برخی از شبکه‌های شما به رغم‌هزینه‌های میلیاردی و نجومی صدهزار بیننده هم نداشته باشند آیا آنها را تعطیل می‌کنید! شما اختتامیه جشنواره جام‌جم را ساعت ها زنده و مستقیم از تلویزیون پخش می‌کنید و جواب هم نمی‌دهید که چند میلیارد هزینه برگزاری مراسم و پخش زنده آن شده است. این داربی اما بالغ بر 40 میلیون بیننده داشت و شما از روزهای قبل از بازی در بخش‌های مختلف و در برنامه‌های ترکیبی و ورزشی به آن پرداخته و یک هفته قبل از داربی و چند روز پس از آن خوراک بسیاری از برنامه‌های شما با همین داربی تأمین شده است و در کنار آن کلی هم درآمد داشته‌اید حال چطور به خود اجازه می‌دهید به بهانه کیفیت داربی از ریشه به این دو باشگاه حمله کرده و کار را به جایی برسانید که بگویید دولت نباید به این تیم‌ها پول بدهد.

آیا شما می‌گویید چرا برخی باشگاه‌های طرفدار یا بدون طرفدار سالیانه 5، 10 یا15 میلیارد تومان و حتی بیشتر از آن از بودجه بیت‌المال ارتزاق می‌کنند اما پرسپولیس و استقلال با ده‌ها میلیون از هواداران خود مجموعاً 5/2 میلیارد تومان دریافت کرده‌اند.

وقتی ما دولتی هستیم و باشگاه دست بخش خصوصی نیست و بسیاری از راه‌های درآمدزایی ما به ناحق توسط صداوسیما بسته شده چرا دولت نباید به این تیم‌ها کمک کند؟ یا استقلال و پرسپولیس را خصوصی کنید و آنگاه بودجه دولتی‌شان را قطع کنید یا اینکه منصفانه و عادلانه مثل سایر باشگاه‌ها با این دو هم برخورد کنید.

برای این بازی اخیر در ازای پول بلیت که هواداران پرداخت کردند ، هزینه 41 میلیون‌ تومان اجاره استادیوم آزادی توسط باشگاه میزبان پرداخت شد. آیا شما هم برای برنامه‌های خود یک ریال هزینه کرده‌اید یا میلیاردها تومان با پخش آگهی‌های قبل از بازی بین دو نیمه و بعد از بازی‌ بیش از 50 دقیقه زیرنویس و ... سود برده‌اید؟

مگر غیر از این است که حتی در سایر برنامه‌های ورزشی خود در یک هفته اخیر به لطف داربی میلیاردها تومان درآمد تبلیغاتی و بازرگانی داشته‌اید؟

انصاف‌تان کجا رفته چرا خیلی راحت این دو باشگاه را با ارقام غیرواقعی زیر سؤال برده و مسخره هم می‌کنید و به نوعی مثل دستمال کاغذی با این دو باشگاه ریشه‌دار و پرطرفدار که میراث فرهنگی مملکت هستند برخورد می‌کنید؟

آیا پرطرفدار و مردمی بودن گناه و جرم این دو باشگاه است؟

آیا شأن این دو باشگاه این برخوردها و این بی‌انصافی‌ها است؟

بیایید و لطف کنید یک بار هم که شده بگویید همین داربی برای شما چند میلیارد تومان درآمد در بر داشته است.

اینقدر دم از بیت‌المال نزنید، کدام بیت‌المال؟

پرسپولیس و استقلال مگر چقدر بودجه از دولت دریافت کرده‌اند که این همه باید پاسخگو باشند؟ مگر این دو باشگاه متعلق به مردم، دولت و بیت‌المال نیستند؟

ما از شما جز انصاف و عدالت چیزی نمی‌خواهیم لطفاً منصف باشید نه اینکه به هر بهانه‌ای بیایید و به دو باشگاهی که مورد توجه و مورد علاقه مردم ستند حمله کنید.

مخلص کدام اینکه، صدا و سیما اگر حرفه‌ای تر و صحیح‌تر را‌ه‌های درآمدزایی باشگاه‌ها در سراسر جهان را ردیابی کرده و مورد تفحص قرار دهد متوجه می‌شود که باشگاه‌هایی با طرفداران و هواداران بسیار کمتر از این دو تیم، فقط با حق‌پخش تلویزیونی استخوان‌بندی خود را می‌سازند و بخش پایانی شِکوه اما اینجاست که صدا و سیما نه تنها حق این دو باشگاه را به طور واقعی پرداخت نمی‌کند بلکه معترض است که چرا وزارت ورزش به دو تیم زیرمجموعه قانونی خود کمک می‌کند.

راستی آیا به این فکر کرده‌اید که اگر فوتبال و اگر این دو تیم نبودند چگونه برنامه‌های صدا و سیما را پر می‌کردید و مردم را جلوی جعبه جادویی می‌نشاندید؟

حق پخش تلویزیونی برای هر یک از این دو باشگاه حداقل 40 میلیارد تومان است. صدا‌و‌سیما این پول را که نمی‌دهد حداقل نمک روی زخم این دو باشگاه نپاشد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
3
31
حیف و میل نمودن بیت المال آن میلیارد میلیارد دادن به بازیکنانی است که حتی 100 میلیون نیز نمی ارزند.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
2
17
بازي دربي زيبا نبود اما اين بازي اگر در اوج نازيبايي هم باشد وقتي با رويکردهاي جانبدارانه، ... صدا و سيما مقايسه شود، جذاب و دوست داشتني ، آن هم تا حدي که چپ و راست، سياه و سفيد، فقير و غني در ايران آن را نگاه مي کنند ولي بينندگان صدا و سيما چه کساني هستند، اصلا چند درصد بيننده برنامه هاي تلويزيون به ويژه بخش هاي خبري آن هستند.
اين واقعيتي است که مديران صدا و سيما به خوبي مي دانند... آنها نازيبايي دربي را از زبان مردم پخش مي کنند اما خود با تمجيد از خود و آمارسازي هاي احمدي نژادي،از صدا و سيما تعريف مي کنند و هيچگاه به مردم اجازه نمي دهند در اين زمينه آزادانه سخن بگويند.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
2
16
انصافاً شما قضاوت کنید که با این بودجه ها چقدر می‌توان برای سلامتی تعداد زیادی از مردم سرمایه‌گذاری کرد. نه اینکه صرف یه عده معدود بشه.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
3
17
دولت حق ندارد از پول مردم براي كساني كه به غير از دنبال توپ دويدن كار ديگري بلد نيستند هزينه كند اين خيانت به ملت است. باشگاه بايد خصوصي باشد .
مجید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
5
14
این دفعه دیگه حق با صدا و سیماست.
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
1
10
دمتون گرم اینو خیلی خوب اومدین!!
صدا و سیمای میلی !!!
مجتبی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
4
15
والا این نوع بازی کردن خجالت داره من هم معتقدم باید کمک به این دو باشگاه قطع بشه این بازیکنها یاد گرفتن با پولهای بیت المال برای مردم پز بدهند . با این اعتراض دیگه شورش را در آوردند .
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
5
14
پول بیت المال را بی خود می گیرند. از والیبال یاد بگیرید، لطفا!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
3
13
بیت المال که نه البته بگو بیت الحال
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
3
4
عالی بود
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
2
16
بنده به عنوان یک شهروند ایرانی و یکی از هفتاد و چند میلیون صاحب بیت المال !! راضی نیستم که حتی یک ریال از پول بیت المال برای این دو تیم هزینه شود. ما در این مملکت مسایل بسیار بسیار مهمتر از فوتبال و تیم های باشگاهی داریم. دنیای غرب که در مسایل اقتصادی به بلوغ رسیده اند نیز از درآمدهای دولت و پول همگانی برای باشسگا ههای خود هزینه نمی کنند. طرفداران فوتبال هم در ان کشورها بسیار زیاد و حتی داغ تر از ایرانیها هستند. پس این مطلب بهانه خوبی برای حیف و میل بیت المال نمی باشد.
1982
|
UNITED STATES
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
1
12
خدایش بعضی شبکه های سیما با اینهمه هزینه دو نفر هم نمیبینن
نظرات بینندگان