arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۵۶۵۷
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۵ - ۳۰ دی ۱۳۹۲

سردار جزایری: توافقات قبلی نمی‌تواند پایه و اساس مذاکرات ژنو 2 باشد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


معاون ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به اهمیت کنفرانس ژنو 2 با موضوع بررسی وضعیت سوریه و ضرورت هوشمندی و حساسیت نسبت به آن، اظهار کرد: سوریه مراقب باشد در دام کنفرانس ژنو 2 گرفتار نشود.

سردار سرتیپ پاسدار سیدمسعود جزایری در آستانه برگزاری کنفرانس ژنو 2 و تلاش برای حل بحران سوریه، گفت: آمریکا و حامیان گروهک‌های تروریستی، ناکام از موفقیت در طرح‌های براندازانه خود در سوریه، اینک تلاش دارند از طریق سیاسی، شکست‌های خود را جبران کنند، بنابراین نمایندگان دولت سوریه باید کاملاً با هوشیاری و بدبینی نسبت به طرف مقابل مذاکره، در ژنو 2 حضور یابند.

وی همچنین تاکید کرد: پیروزی‌های دولت و ملت سوریه در برابر یکی از بزرگترین جنگ‌های تروریستی معاصر باید تا نابودی کامل تروریست‌ها و تثبیت مقاومت ادامه یابد.

جزایری در ادامه با اشاره به توافقات گذشته درباره جنگ سوریه افزود: توافقات قبلی که در راستای منافع قدرت‌های خارجی و ارتجاع منطقه است، نمی‌تواند پایه و اساس مذاکرات آتی باشد بلکه آنچه تعیین‌کننده خواهد بود تصمیمی است که مردم سوریه برای آینده کشور خود خواهند گرفت.

وی با تاکید بر لزوم واقع‌بینی نسبت به آنچه در عرصه جنگ سوریه اتفاق افتاده است، تصریح کرد: نتیجه کنفرانس ژنو 2 باید دست برداشتن آمریکا و ارتجاع منطقه از تروریسم باشد.

معاون ستادکل نیروهای مسلح در پایان تاکید کرد که آمریکا توان مدیریت جنگ نظامی سوریه را ندارد.


نظرات بینندگان