کد خبر: ۱۴۵۶۶۵
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۴ - ۳۰ دی ۱۳۹۲

پای بهمن فرزانه قطع می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بهمن فرزانه که بر اثر ابتلا به دیابت در ناحیه پایش دچار عفونت شده، پس از کم شدن عفونت ریه مورد عمل جراحی قطع پا قرار می‌گیرد.

ستاره فرزانه، خواهر این مترجم و نویسنده پیشکسوت، درباره شرایط جسمی او به ایسنا، گفت: حال ایشان مثل روزهای پیش است. پزشکان منتظرند عفونت ریه‌شان کم‌تر شود تا عمل قطع پای‌شان را انجام بدهند.

به گفته او، بهمن فرزانه از روز جمعه، 27 دی‌ماه، در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بیمارستان بستری است و با دیابت و عفونت شدید ریه درگیر است. همچنین ممنوع‌الملاقات است و امکان دیدار با او وجود ندارد.

بهمن فرزانه چندی پیش نیز به دلیل مشکل دیابت و عفونت پا در بیمارستان بستری بود و بعد به خانه سالمندان منتقل شد. او که مترجم «صد سال تنهایی» گابریل گارسیا مارکز است، بهار سال جاری به تهران بازگشت و گفت دیگر قصد رفتن به ایتالیا را ندارد. او 50 سال در آن‌جا زندگی کرده است.

این مترجم و نویسنده در گفت‌وگویی با ایسنا همچنین گفت، بعد از سال‌ها کار، خسته شده‌ و ترجیح می‌دهد در ایران بماند و استراحت کند و دیگر ترجمه نکند.

بهمن فرزانه متولد سال 1317 است. این مترجم در کنار نگارش آثاری داستانی، کتاب‌هایی را از گابریل گارسیا مارکز، آلبا دسس پدس، گراتزیا کوزیما دلدا، لوئیچی پیراندلو، آنا کریستی، اینیاتسیو سیلونه، رولد دال، گابریل دانونزیو، واسکو پراتولینی، ایروینگ استون، جین استون و… به فارسی برگردانده ‌است.

نظرات بینندگان