arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۵۷۰۶
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۶ - ۳۰ دی ۱۳۹۲

اشتون: امروز برخی از تحریم‌های اروپا علیه ایران تعلیق می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 

رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد که در هفته‌های آینده مذاکرات ایران و 1+5 درباره گام‌های بعدی توافق‌نامه ژنو آغاز شود.

به گزارش ایسنا  کاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه‌ی اروپا صبح دوشنبه (به وقت محلی) در نشست افتتاحیه وزیران خارجه‌ی اتحادیه‌ی اروپا با اشاره به اجرای توافق ژنو میان ایران و 1+5 گفت: امروز روز مهمی است برای تلاش‌های ما در جهت دستیابی ایران به انرژی صلح‌آمیز هسته‌یی. قرار است آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ساعات آینده گزارشی از روند اجرای برنامه‌ی اقدام مشترک ارائه کند.

او ادامه داد: همان‌گونه که می‌دانید در نشست گذشته با وزیران خارجه در ماه دسامبر پیشنهادی ارائه شد مبنی بر این که از امروز برخی از تحریم‌های اتحادیه‌های اروپا در راستای برنامه‌ی اقدام مشترک در ژنو به تعلیق درآید. دراین باره اطلاعات بیش‌تری در ساعات آینده ارائه می‌شود.

اشتون با بیان این که امروز اطلاعاتی درباره‌ی این که برنامه‌ی اقدام مشترک را چگونه اجرا می‌کنیم به وزیران خارجه ارائه می‌دهم، خاطرنشان کرد: بر اساس چگونگی پیشرفت مباحث ما امروز درباره‌ی روند دستیابی به توافق جامع با ایران نیز گفت‌وگو می‌کنیم که این گام بعدی خواهد بود. من امیدوارم در هفته‌های آینده بتوانیم مذاکرات در این باره را آغاز کنیم.

رییس تیم مذاکراتی 1+5 با ایران گفت: من با همکارانم از گروه 1+5 در چند روز آینده در این باره گفت‌وگو می‌کنم. هم‌چنین با ایران در این باره صحبت می‌کنم تا بتوانیم پاسخ لازم را به دست آوریم.
نظرات بینندگان