کد خبر: ۱۴۵۷۳۹
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۲۰ - ۳۰ دی ۱۳۹۲

وزیر نفت ایران : متعهد به رعایت سقف صادرات نفت نیستیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایرنا:ˈ بیژن نامدار زنگنه ˈ وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران گفت : ایران هیچ الزامی به رعایت سقف صادرات نفت خود در پی تحریم های یک طرفه اعمال شده ندارد.

زنگنه پس از دیدار با ˈ رجب طیب اردوغان ˈ و ˈ تانر یلدیز ˈ نخست وزیر و وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه در آنکارا این مطلب را در گفت وگو با خبرنگاران عنوان کرد.

وزیر نفت ایران افزود: ما در بخش صادرات نفت و پتروشیمی متعهد به اجرای تحریم های یک طرفه اعمال شده نیستیم.

وی با اشاره به آغاز لغو تحریم های اعمال شده علیه ایران دربخش انرژی اظهار داشت:ما در بخش نفت و پتروشیمی با مشکلاتی همچون صادرات ، بیمه نفتکش ها ، بیمه محموله ، مشکل حمل، کشتی های خارجی و ... روبه رو بودیم که با رفع تحریم ها این مشکلات حل خواهد شد.

نامدار زنگنه درباره هدف از سفرش به آنکارا گفت:ˈ رجب طیب اردوغان ˈ نخست وزیر ترکیه بزودی به تهران سفر خواهد کرد و با مقامات کشورمان در خصوص مباحث مختلف به گفت وگو خواهد پرداخت ، به همین علت و برای هر چه موفق تر بودن این سفر برای دیدار با مقامات ترکیه به آنکارا سفر کردم.

وی متذکر شد: در سفر نخست وزیر ترکیه به تهران دو طرف تفاهم نامه هایی در بخش های مختلف تجاری و در حوزه انرژی و نفت و گاز منعقد خواهند کرد و هم اکنون تیم های مذاکره کننده درباره جزییات به گفت وگو می پردازند.

وزیر نفت ایران از ترکیه به عنوان یک شریک راهبردی برای کشورمان نام برد و گفت : با افزایش تبادلات تجاری بین دو کشور ، در بخش فرهنگی و اجتماعی نیز شاهد گسترش روابط دو ملت خواهیم بود.

وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران برای دیدار و گفت وگو با مقامات ترکیه ظهر امروز دوشنبه وارد فرودگاه آنکارا شد و مورد استقبال ˈ علیرضا بیکدلی ˈ سفیر ایران در ترکیه و مقامات ترک قرار گرفت.

وی امشب آنکارا را به قصد تهران ترک می کند.
نظرات بینندگان