کد خبر: ۱۴۵۷۴۱
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۲۰ - ۳۰ دی ۱۳۹۲

نماینده ولی فقیه درخوزستان : رییس جمهوری به تمام وعده های خود درخوزستان عمل می کند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: باتوجه به روحیه ای که ازاقای دکتر حسن روحانی سراغ دارم به صراحت می توان اعلام کرد که رییس جمهوری به تمام وعده هایی که درسفرسه روزه خود درخوزستان دادند عمل می کند.

آیت الله ˈسید محمد علی موسوی جزایریˈ روزدوشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان افزود:مسئله احیای رودخانه کارون موضوع تازه ای است که برای نخستین بار از سوی رییس جمهوری مطرح شد و بی شک دکتر روحانی به وعده های خود در خصوص توقف طرح انتقال آب کارون برای مصارف کشاورزی و احیای این رودخانه عمل می کند.

وی افزود: مسئله احیای رودخانه کارون برای نخستین بار از سوی دکتر روحانی مطرح شد و با توجه به روحیه رییس جمهوری می توان به صراحت اعلام کرد که به تمامی وعده هایی که در سفر سه روزه به استان خوزستان داده شد عمل می شود.

وی گفت: مردم استان خوزستان و مسوولان این استان با انتقال آب برای مصرف آشامیدنی موافق هستند و در صورتی که در همین حد باشد مشکلی به وجود نخواهد آمد.

آیت الله جزایری افزود: در سفر رییس جمهوری به استان خوزستان طرح احیای 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری نیز مورد بررسی قرار گرفت که اجرای این طرح هزینه های کلانی را برای کشور در بر خواهد داشت،اما منافع اجرای آن برای تمام مردم کشور است.

وی گفت: در سفر هیات دولت یازدهم به استان خوزستان سراسر شهرستان های آبادان و خرمشهر جزو منطقه آزاد اعلام شدند که این مسئله با این حجم و وسعت تاکنون در کشور نمونه ای نداشته است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان افزود: با توجه به آمار بالای بیکاری در شهرهای آبادان و خرمشهر این مسئله می تواند بخشی ازمشکلات بیکاری این شهر ها را حل کند.

آیت الله جزایری گفت: در جلسه شورای اداری که با حضور رییس جمهوری برگزار شد یکی از پیشنهادات به هیات دولت تشکیل کارگروهی برای پیگیری مصوبات این سفر بود که با این پیشنهاد موافقت شد و مقرر گردید ریاست این کارگروه بر عهده استاندار خوزستان باشد.

وی افزود: در گذشته مصوبات خوبی به تصویب می رسید اما به دلیل اینکه برای اجرایی شدن این مصوبات پیگیری های لازم انجام نمی شد مصوبات نیز به خوبی اجرایی نمی شد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اظهار داشت: در سفر سه روزه دکتر روحانی به استان خوزستان چندین مصوبه کلان به تصویب رسید که مدیران استان خوزستان باید پیگیر اجرایی شدن این مصوبات باشند.
نظرات بینندگان