کد خبر: ۱۴۵۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۲۳ - ۳۰ دی ۱۳۹۲

بی‌اعتمادی اکثریت یهودی ها به سیاست‌های "اوباما" در قبال ایران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نتایج نظرسنجی‌های انجام شده نشان می‌دهد که بیش از 60 درصد ساکنین سرزمین‌های اشغالی به سیاست باراک اوباما درباره ایران اعتمادی ندارند.


 پایگاه خبری "تایمز آو اسرائیل" در گزارش خود در این زمینه آورده است: رئیس‌جمهور آمریکا در میان مردم اسرائیل از حمایت بسیار پایینی درباره سیاست خود در قبال ایران برخوردار است، به طوری که تنها 20 درصد از اسرائیلی‌ها معتقدند که اوباما می‌تواند در زمینه مذاکره با ایران در موضوع هسته ای موفق عمل کند و 60 درصد این مسئله را غیرممکن دانسته‌اند.

بر اساس این گزارش، شرکت کنندگان این نظرسنجی با این سوال مواجه شده‌اند که آیا به رئیس‌جمهور آمریکا درباره اینکه می‌تواند جلوی برنامه هسته‌ای ایران را بگیرد، اعتماد دارند؟ و تنها 22 درصد به این سوال پاسخ مثبت داده‌اند. این در حالی است که 64 درصد پاسخ منفی به این سوال داده‌اند و 15 درصد دیگر نیز پاسخی به این سوال نداده‌اند.

در عین حال 50 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی تاکید کرده‌اند که دیدگاه مثبتی نسبت به باراک اوباما ندارند و تنها 33 درصد اعلام کردند که دید مثبتی به وی دارند. از سوی دیگر 43 درصد گفته‌اند که اوباما توانایی توقف برنامه هسته‌ای ایران را ندارد.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که مردان اسرائیلی نسبت به زنان ساکن سرزمین‌های اشغالی بی‌اعتمادی بیشتری به سیاست‌های باراک اوباما دارند.
نظرات بینندگان