arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۵۹۷۳
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۷ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۲

تشکیل هیات ناظر بر توافق ژنو منتفی شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تداخل در وظایف شورای عالی امنیت ملی را علت منتفی شدن تشکبل هیات ناظر بر توافق ژنو در مجلس خواند.

منصور حقیقت پور در گفت وگو با خانه ملت، درباره منتفی شدن تشکیل هیأت تخصصی نظارت بر اجرای توافقنامه ژنو، گفت: تشکیل هیات نظارت بر اجرای توافقات ژنو تنها یک پیشنهاد بود، زیرا درجلسه روز گذشته هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس چنین موضوعی مطرح نشد و حتی درصحن کمیسیون هم اعضا به طور دقیق از این موضوع اطلاع نداشتند.

نماینده مردم اردبیل، نمین و نیر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برخی نمایندگان پیشنهاد تشکیل هیات ناظر بر اجرای توافقات ژنو را رسانه ای کردند، بدون آنکه این بحث در کمیسیون تصویب شود.

وی، تصریح کرد: ایده ها و برنامه ها پس از طرح در هیات رئیسه باید در صحن کمیسیون تصویب شوند، برهمین اساس اعضا با تشکیل هیات نظارت بر اجرای توافق‌نامه ژنو مخالفت کردند.

این نماینده مردم درمجلس نهم در پاسخ به این پرسش که آیا تشکیل هیات نظارت بر اجرای توافقات ژنو ضروری است، تصریح کرد: نباید سازوکارهای موجود در نظام را تغییر داد، نظارت وکنترل بر اجرای توافقات هسته ای بر عهده شورای عالی امنیت ملی است، درحال حاضر مجلس شورای اسلامی دراین باره در مدار تصمیم گیری نیست؛ تشکیل این هیات ونظارت بر اجرای توافقات ژنو تداخل دروظایف شورای عالی امنیت ملی است.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه منتفی شدن تشکیل هیات ناظر بر توافقات هسته ای ارتباطی با حضور عراقچی درجلسه روز گذشته کمیسیون ندارد، گفت: عراقچی طبق معمول با حضور در کمیسیون درباره مذاکرات به نمایندگان گزارش و به پرسش های نمایندگان پاسخ داد.

روز گذشته سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس از تشکیل هیات تخصصی نظارت بر اجرای توافق ژنو در مجلس، خبر داد، این درحالی است که یک عضو دیگر کمیسیون گفت که تشکیل این هیات در مجلس فعلا منتفی است.
نظرات بینندگان