arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۵۹۷۹
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۸ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۲

سخنرانی روحانی برای مدیران‌ کمپانی‌های نفتی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهور کشورمان روز پنج شنبه (۳ بهمن) در حاشیه اجلاس جهانی اقتصاد داووس در سوئیس در جمع مدیران ارشد و مسئولان شرکت‌های نفتی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز؛ رئیس جمهور کشورمان روز پنج شنبه(۳ بهمن) در حاشیه اجلاس جهانی اقتصاد در داووس سوئیس در جمع مدیران ارشد و مسئولان شرکت‌های نفتی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت. حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور ایران که امروز وارد سوئیس شد،‌ قرار است علاوه بر سخنرانی در مجمع اصلی این اجلاس در جمع هیئتی از مدیران ارشد شرکت های بزرگ نفتی جهان سخنرانی کوتاهی داشته باشد.

به گزارش رویترز؛ مدیران شرکت‌های بزرگ انرژی جهان، از جمله شرکت ایتالیایی «انی»، شرکت فرانسوی- آمریکایی «توتال و شل» شرکت آمریکایی «اکسون موبیل» در این نشست حضور دارند. دولت ایران به دنبال تشویق شرکت‌های نفتی و گاز جهان برای سرمایه گذاری در میدان های فسیلی خود است.

مقامات ایرانی اعلام کرده‌اند قادر به بازگرداندن میزان تولید نفت خود به ۴ میلیون بشکه در روز پس از رفع تحریم ها و در انتهای بازه ۶ ماهه توافق ژنو هستند. پابلو اسکارونی، مدیر شرکت نفتی «انی» اولین مدیر یک کمپانی غربی بود که با بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران در حاشیه نشست سازمان کشورهای صادر کننده نفت در ماه گذشته به طور رسمی دیدار کرد.
نظرات بینندگان