arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۶۰۴۷
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۳ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۲

بندر بن سلطان کجاست؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نشریات عربی به موضوع ناپدید شدن رئیس سازمان اطلاعات عربستان سعودی در چند هفته اخیر اشاره کرده اند، و یک نشریه اردنی به نقل از منابع آگاه سعودی در این باره اطلاعات تازه ای داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری السوسنه؛ منابع آگاه سعودی در باره ناپدید شدن شاهزاده بندر بن سلطان رئیس سازمان اطلاعات عربستان سعودی اعلام کردند: شاهزاده بندر به دلیل عمل جراحی بسیار حساسی که داشته طبق توصیه اکید پزشکان معالج وی برای طی کردن مدت نقاهت به استراحت مطلق نیاز دارد، از این رو وی برای مدتی از صحنه درگیری ها در سوریه، لبنان، عراق و حتی از پرداختن به موضوعات مرتبط با عربستان سعودی دور مانده است.

به گفته منابع اگاه سعودی این امر موجب شده تا شاهزاده بندر بن سلطان در بسیاری از صحنه های سیاسی و امنیتی در ریاض دیده نشود، و حتی در نشست های مرتبط به سوریه و لبنان نتوانست حضور داشته باشد، که یکی از این دیدارها سفر رئیس جمهوری فرانسه به ریاض در ماه جاری بود، که در این سفر و برای جبران نبود این شاهزاده، عربستان مبلغ 3 میلیارد دلار پول اختصاص داد تا ارتش فرانسه تجهیزات مورد نیاز ارتش لبنان را تامین کند.

این شاهزاده سعودی حتی در جریان سفر جان کری وزیر خارجه امریکا که در ابتدای ماه جاری میلادی به ریاض صورت گرفت نتوانست حاضر شود، او یکی از مهمترین دیدارهای آمریکا با مقامات سعودی را از دست داد.

منابع آگاه سعودی در این باره افزودند: این شاهزاده سعودی حتی در ماه گذشته نیز در دیدار تنی چند از مقامات ائتلاف ملی معارضان سوریه از ریاض نتوانست حاضر شود، همین امر به گفته منابع غربی باعث شد تا شاهزاده سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان فرصت یابد تا بیشتر در صحنه سیاسی عربستان ظاهر شود و اوضاع از حالت امنیتی به حالت سیاسی باز گردد.
نظرات بینندگان