arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۶۰۶۹
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۶ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۲

روسیه: واشنگتن و مسکو برای حل مساله هسته‌ای ایران همکاری کردند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایرنا: معاون نخست وزیر روسیه گفت: روسیه و آمریکا تدابیر سازنده ای برای حل وضعیت مساله هسته ای ایران به کار گرفتند و با یکدیگر در این مورد همکاری کردند.

ˈآرکادی دوارکوویچˈ روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: مسکو و واشنگتن برای حل مساله ایران تدابیر سازنده ای بکار گرفتند و تهران هم گام های مثبتی در حل این مساله برداشت.

معاون نخست وزیر روسیه با اشاره به کاهش تنشها در باره مساله هسته ای ایران، یادآوری کرد: در حال حاضر مساله سوریه بسیار پیچیده تر از مساله ایران است.

وی در باره صادرات نفت ایران با توجه به تلاش کشورمان برای افزایش صادرات گفت: ازسرگیری صادرات گسترده نفت ایران بستگی به مواضع مذاکره کنندگان دارد.

آمریکا و اتحادیه اروپا از روز 20 ماه ژانویه جاری و همزمان با آغاز اجرای توافق هسته ای ژنو از سوی ایران، تحریم نفتی کشورمان را به حالت تعلیق در آوردند.

به گزارش رسانه های خبری روسیه، ایران تا پیش از تحریمهای نفتی روزانه دو میلیون و 500 هزار بشکه نفت صادر می کرد و این رقم در سال 2013 به حدود 2/1 میلیون بشکه در روز کاهش یافت.

به گزارش ایرنا، در این گزارشها گفته شده است: دولت ایران مصمم به افزایش صادرات نفت و رساندن آن به حجم سال 2011 و رقم پیش از تحریمها است.
نظرات بینندگان