arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۶۹۱۵
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۰۹ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۲

تولد دوقلوهای به هم چسبیده در شیراز

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دوقلوهای به هم چسبیده پس از اینکه از حدود سه ماهگی تحت مراقبت بودند، دیروز، نهم بهمن ماه، در بیمارستان حافظ شیراز به دنیا آمدند.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فوق تخصص جراحی زنان، مادر این دوقلوها را تحت عمل سزارین قرار داد و از مساعد بودن حال نوزادان خبر داد.

دکتر مریم کسراییان افزود: در سونوگرافی‌هایی که این مادر انجام داده بود به دلیل دقت کافی فرد سونوگرافی کننده، از حدود سه ماهگی متوجه به هم چسبیدگی این جنین‌ها شدیم و از همان موقع با انجام سونوگرافی‌های مختلف جنین، سلامت جنین‌ها را مورد بررسی قرار دادیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ابراز داشت: هنگام انجام سزارین، تیم مورد نیاز از جمله فوق تخصص کودکان و دو فوق تخصص جراحی زنان با آمادگی کامل حضور داشتند و جراحی در شرایط بسیار مساعد انجام شد.

وی بیان کرد: نوزادها پسر هستند و دارای وزن شش کیلو و 100 گرم بوده و حال آنها نیز مساعد است.

کسراییان گفت: این دوقلوها از ناحیه شکم به یکدیگر چسبیده‌اند و به نظر می‌رسد عضو مشترک آنها کبد است که این مسئله امیدواری بسیاری را ایجاد می‌کند که عمل جداسازی با موفقیت انجام شود.

حدود دو سال پیش نیز دوقلوهای پسر به یکدیگر چسبیده‌ای در شیراز به دنیا آمدند که از ناحیه سینه و شکم به هم متصل بودند و به جز از ناحیه کبد، در سایر اعضای بدن مستقل بودند و توسط تیم پزشکی در بیمارستان نمازی شیراز با موفقیت از یکدیگر جدا شدند.

نظرات بینندگان