arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۷۳۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۳ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۲

کوثـری: اصولگرایـان متحد باشند مجلس بعدی نیز اصولگرا خواهد بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اگر اصولگرایان در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی اتحاد خود را حفظ کنند و از دادن لیست های مختلف پرهیز کنند با وحدت جمعی می توانند اکثریت اعضای مجلس آینده را به خود اختصاص دهند.

سردار اسماعیل کوثری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه همایش بصیرتی استکبار ستیزی در شهرستان البرز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: اینکه در مورد مجلس آینده اصلاح طلبان بتوانند حضوری فعال داشته باشند فقط بستگی به حضور کاندیدای اصلاح طلبان معتدل خواهد داشت و اصلاح طلبان تندرو و رادیکال جایی در سبد رای مردم نخواهند داشت.


وی یادآورشد: عامل دیگری که می تواند در موفقیت اصلاح طلبان تاثیرگذار باشد نوع عملکرد دولت در بخش های اقتصادی است که اگر بتواند فعالیت های اقتصادی را به خوبی هدایت کند و تورم و گرانی و بیکاری را در کشور کاهش دهد، در این صورت اصلاح طلبان با اقبال بیشتری برای موفقیت در انتخابات مجلس روبرو خواهند بود.


سردار کوثری تاکید کرد: با توجه به اینکه دولت توجه بسیار زیادی به مسائل سیاست خارجی دارد از مسئله اقتصادی غافل مانده و این موضوع را نیز باید همراه با آن پیش ببرد واگر می خواهد در این امر به موفقیتی دست پیدا کند باید به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی باشد و اگر بتواند آن را به طور کامل در عرصه تولید و صنعت اجرایی کند قطعا موفق به رفع مشکلات اقتصادی خواهد شد اما اگر تمام امید دولت به نتایج مذاکرات و توافقات و سیاست خارجه باشد به سرانجام نخواهد رسید.


عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در خصوص توانمندی های دفاعی کشور اظهار داشت: ما در دوران پس از انقلاب به دستاوردهای مهمی در عرصه های امنیتی و دفاعی دست پیدا کرده ایم که بسیاری از آنان قابل تصور برای دشمنان ما نیست و خیلی از این دستاوردها را نیز هنوز به طور آشکارا و علنی بازگو نکرده ایم و توانایی این را داریم که در صورت هرگونه تعارض از طرف دشمنان نظام اسلامی ضربه مهلکی به پیکره آنان وارد کنیم.


وی با اشاره به حوادث سالهای آغازین انقلاب اسلامی تصریح کرد: افرادی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در اطراف امام بودند که فقط برای کسب موقعیت های حکومتی تلاش می کردند و تعهد انقلابی امام را برنمی تافتند و در همان سالهای آغازین انقلاب با خیانت از کشور گریختند و یا بعدها با تمام حقارت به دامن دشمنان نظام اسلامی پناهنده شدند که بنی صدر و قطب زاده در ابتدای انقلاب و بعدها سازگارا و یزدی جزو این افراد بودند.


وی همچنین با اشاره به خصومت عناد ورزان و منافقان با نظام اسلامی به وقایع بعد از انتخابات سال 88 اشاره کرد و گفت: اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس در دیدارهای جداگانه ای با میرحسین موسوی و کروبی خواستار خویشتن داری و پیگیری اعتراضات خود از مسیر قانونی شدند که با مخالفت تند موسوی و کروبی بر سر موضوع واهی تقلب در انتخابات روبرو شدند و هیچ راه قانونی از طریق پیگیری از وزارت کشور و شورای نگهبان را قبول نداشتند.


کوثری افزود: با ارجاع پیگیری پرونده هسته ای کشور از دولت و وزارت خارجه کشور به شورای عالی امنیت ملی که ریاست کمیسیون هسته ای این شورا بر عهده بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس است یک نفر از مجلس به عنوان بازوی مشورتی به تیم مذاکره کننده هسته ای با پیشنهاد رئیس مجلس ملحق شد که با موافقت دولت در جلسه اخیر دولت و مجلس از این پس یک نفر از مجلس نیز در تیم مذاکره کننده هسته ای حضور خواهد داشت.


وی در پایان خاطرنشان کرد: مسئله هسته ای کشور جزو سیاست های کلان نظام محسوب می شود و این طور نیست که برخی تصور کنند در زمان مذاکرات قبلی به ریاست سعید جلیلی دبیر سابق شورای امنیت ملی مذاکرات فرسایشی و برای اتلاف وقت بود بلکه کشور توانست از این فرصت و موقعیت به خوبی استفاده کند.


این نماینده مجلس تصریح کرد: در حالی که کشورهای غرب حاضر نبودند اورانیوم20 درصد غنی سازی شده مورد نیاز رآکتور تحقیقاتی امیرآباد تهران را در ا ختیار ما قرار دهند دانشمندان هسته ای کشور به فرمان رهبر معظم انقلاب و تلاش های شبانه روزی خود در مدت چند ماه علاوه بر فناوری غنی سازی 20 درصد اورانیوم، موفق به تولید میله های سوخت هسته ای شدند و شهیدانی همچون شهریاری، علیمحمدی و احمدی روشن، رضایی نژاد جان خود را دراین راه فدا کردند.
نظرات بینندگان