arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۷۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۵ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۲

400 میلیارد تومان؛ خسارت برف در استان‌های شمالی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی دولت با اشاره به ارزیابی اولیه میزان خسارت برف عظیم استان‌های شمالی گفت: میزان خسارت برف در استان‌های گیلان و مازنداران بر اساس برآوردهای اولیه 400 میلیارد تومان اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران محمدباقر نوبخت لحظاتی پیش در حاشیه آئین تجدید میثاق مسئولان برنامه‌ریزی و ریاست جمهوری با آرمان‌های بالای بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران که در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد با ترویج 35 سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدا در ارتباط با سفر روز گذشته خود به استانهای گیلان و مازندان گفت: روز گذشته با حضور در شورای اداری استانهای گیلان و مازندران به ارزیابی اولیه میزان خسارت دراستانهای شمالی پرداخته و با جمع‌بندی میزان خسارت این حادثه پرداختیم گفت: هنوز ارقام دقیق در ارتباط با میزان خسارت استانهای شمالی از برف عظیم برآورد نشده است اما بر اساس جمع بندی اولیه میزان خسارت به استان گیلان 200 میلیارد تومان و استان مازندارن نیز میزان خسارت عددی بیشتر از 200 میلیارد تومان بوده است.

سخنگوی دولت با تاکید به اینکه گزارش مستندی فردا در هیات دولت در این ارتباط ارائه می‌شود گفت: از استانداران گیلان و مازندران خواستند میزان خسارت را تا صبح فردا اعلام کنند تا بر اساس گزارشی که تهیه کرده‌اند در مستند به ارقام اعلامی آنها است به شخص رئیش جمهور و هیات دولت ارائه دهند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: رئیس جمهور از بنده خواستند که به دو استان آسیب دیده برف عظیم اخیر سفر کرده و مراتب همراهی دولت با آسیب دیدگان را به آنها اعلام کنند.

نوبخت تصریح کرد : امیدوارم در ارتباط در جبران خسارت ایجاد شده در این استانها تن‌خواهی تخصیص داده شود و کمکهای آینده دولت نیز به این میزان افزوده شود.

سخنگوی دولت عنوان کرد ماده 10 قانون تنظیم و مقررات مالی دولت و ماده 12 قانون مدیریت بحران دو منبعی است که می‌توان برای کمک به آسیب دیدگان از آن استفاده کرد.

وی در ادامه با اشاره به پرداخت حقوق ماههای پایانی سال خاطر نشان کرد: ما پرداخت حقوق ماههای بهمن و اسفند را در پیش رو داریم و پرداخت عیدی بر ما فرض است که پرداخت کنیم و قطعا آنها را به نحو شایسته پرداخت خواهیم کرد.

نوبخت در پایان تصریح کرد: قانون به ما اجازه می‌دهد که از سرجمع اعتبارات برای کمک به آسیب دیدگان حوادث غیر مترقبه کمک کنیم این گزارش حاکی است محمد باقر نوبخت به همراه مسئولان معاونت برنامه‌ریزی و ریاست جمهوری پیش ظهر امروز در حرم مطهر امام خمینی (ره) با قرائت فاتحه و نثار تاج گل با آرمان‌های بالای معمار کبیر انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.
نظرات بینندگان