arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۷۴۴۶
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۵ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۲

القاعده در عراق پول چاپ کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شیخ احمد ابوریشه رئیس کنگره بیداری یکی از شیوخ عشایر عراق اعلام کرد گروه تروریستی داعش واحد پولی خاص خود را برای آنچه امارت الانبار خوانده، چاپ کرده است.

به گزارش مهر به نقل از رسانه های عراق، ابوریشه تصویری از پول جدید داعش را از طریق تلفن همراه خود نشان داد که در سمت راست این پول که دینار داعش خوانده می شود، تصویر اسامه بن لادن سرکرده سابق القاعده با آرم داعش و امضای وزیر دارایی این گروه تروریستی قرار دارد.

ابوریشه این اقدام گروه تروریستی را مدرک و دلیل روشنی درباره حضور این گروه تروریستی در الانبار است که گروه های وابسته به اقلیت همچون متحدون به ریاست اسامه النجیفی رئیس پارلمان عراق همچنان وجود چنین تروریست های خطرناکی را در الانبار انکار کرده و به محکومیت عملیات ارتش و عشایر برای سرکوب آنها می پردازند.

ابوریشه با نشان دادن "دینار داعش" در خلال بررسی بندهای ابتکاری که برای پایان دادن به بحران الانبار ارائه کرد، اظهار داشت جنگ علیه گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام(داعش) از طریق ارتش و پلیس با حمایت تمام عشایر ادامه دارد و عشایر الانبار از حاکمیت امنیت و قانون و اقتدار دولت حمایت می کنند.

شیخ ابوریشه اظهار داشت شیوخ عشایر الانبار روز پنجشنبه در مرکز الرمادی با حضور استاندار و اعضای شورای استان و برخی از فرماندهان امنیتی و بزرگان جلسه تشکیل دادند و حمایت خود را از ارائه ابتکاری برای حل بحران اعلام کردند.

به گفته وی، عشایر و بزرگان الانبار از نیروهای ارتش و پلیس برای سرکوب تروریسم و نابودی داعش و پاکسازی الرمادی و فلوجه از وجود آنها حمایت می کنند.

مهمترین بندهای ابتکار ارائه شده برای حل بحران الانبار به این شرح است:

1- لغو تدابیر قانونی و قضایی و حکم بازداشت در خصوص آن دسته از تظاهرات کنندگان که صرفا به صورت مسالمت آمیز تظاهرات کرده بودند.2- عفو به مدت یک هفته برای کسانی که فریب خورده و با گروههای تروریستی همکاری کرده بودند. 3- انتقال پرونده احمد العلوانی به دادگاههای ذیربط در استان الانبار 4- تشکیل کمیته امنیتی و پارلمانی برای تحقیق در خصوص دلایل فروپاشی امنیتی 4- فراهم کردن 10 هزار شغل برای فرزندان عشایری که با تروریستهای داعش جنگیده اند 5- عقب نشینی نیروهای ارتش از شهرهای الانبار و حمایت از پلیس محلی 6- عشایر از هر کس که سلاح به دست بگیرد، یا از گروههای تروریستی حمایت کند، اعلام برائت می کنند.
نظرات بینندگان