arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۷۸۶۱
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۰۹ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۲

انتقاد استاندار قم از گشت ارشاد: نمی توان با زور وادار به حجاب کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

استاندار قم گفت: اعتقادی به کار پلیسی در مساله حجاب ندارم و گشت ارشاد نمی تواند حیا و حجاب را در جامعه نهادینه کند.

به گزارش ایرنا،ˈمحمد صادق صالحی منشˈ روز دوشنبه در همایش ˈانقلاب اسلامی، سبک زندگی اسلامی، منزلت زن و تحکیم خانوادهˈ که در تالار معصومیه استانداری قم برگزار شد، با بیان اینکه اصلا موافق اقدامات بانوان گشت ارشاد نیستم، افزود: امروز دختران ما باید داوطلبانه خواستار حیا، عفت و حجاب باشند و با زور نمی توانیم آنها را وادار به این رفتار کنیم؛ بلکه تربیت صحیح در این زمینه کارساز خواهد بود.

وی وجود برخی افراد غافل که در مساله حجاب و عفاف بی تفاوت هستند را خدشه به چهره شهر در انظار داخلی و خارجی عنوان کرد و تصریح کرد: اجازه نخواهیم داد مشتی افراد غافل و ضعیف چهره شهر قم را به نفع خودشان مصادره کنند.

* زنان قمی الگوی زنان کشور هستند

وی حضور بانوان با عفاف و کمال را افتخار شهر قم دانست و گفت: امروز چهره شهر مقدس قم با عفاف، حجاب و حیاء بانوان خودنمایی می کند و تا دیر نشده باید با تاثیرگذاری در جامعه، جلوی رفتار برخی افراد غافل را در مساله عفاف و حجاب گرفت.

صالحی منش خطاب به بانوان حاضر در جلسه، تاکید کرد: شما باید الگوی عفاف، حجاب، شجاعت، تربیت، فداکاری و ایثار در نظام جمهوری اسلامی باشید.

* امروز بزرگترین وظیفه زن مسلمان ایرانی تربیت فرزندان خود است

استاندار قم با اشاره به نقش ویژه زنان در تربیت فرزندان و با تاکید بر اهتمام ویژه نسبت به این امر ، بیان کرد: زنان نباید نقش اصلی خود را که همان تربیت صحیح فرزندان است، فراموش کنند.

وی ادامه داد: امروز متناسب با احتیاجات جامعه، زنان در مشاغل مختلفی مشغول خدمت هستند، ولی شاغل بودن نباید باعث شود بانوان وظیفه اصلی و حساس خود را فراموش کنند.

وی گفت: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی، زنانی که در راستای اهداف این نظام کار می کنند، همگی از نجابت، حیا و عفاف خاصی برخوردارند.

صالحی منش با بیان اینکه متاسفانه وسایل ارتباط جمعی که می تواند مفید واقع شود، عمدا یا سهوا برای مقاصد دیگران استفاده می شود، تصریح کرد: اجازه ندهید زمانه فرزندانتان را تربیت کند، چرا که زمانه با زندان، شلاق و برخورد تند تربیت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه فرزندانمان ناخودآگاه در معرض خطر هستند، ادامه داد: بانوان باید کانون خانواده ها را گرم کنند تا اعضای خانواده، خانه را محیط امن بدانند.

وی با اشاره به روایات، بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) در تربیت فرزندان جدیت به خرج می داد و اهل مدارا نبود.

* برای ازدواج آسان، تبلیغ کنید

استاندار قم بیان کرد: خانواده هایی که دارای موقعیت اجتماعی بالایی در جامعه هستند، باید با آسان گرفتن ازدواج الگویی برای سایر خانواده ها شوند.

وی با بیان اینکه در زمینه ازدواج آسان باید فرهنگ سازی مناسب صورت گیرد، افزود: اگر خانواده ها آیین ازدواج های دختران و پسران خود را آسان و در کمال سادگی برگزار کنند، علاقه جوانان به ازدواج افزایش می یابد.

* جایگاه شهر قم به برکت وجود بارگاه حضرت معصومه(س) است

وی با تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه(س)، گفت: شهر قم به برکت وجود این بانو به پا ایستاده و هر روز شمع وجود حضرت معصومه(س) پرفروغ تر جلوه می کند. 

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۵
غیر قابل انتشار: ۱۱
تیرداد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۲
1
28
چه عجب!!!
آرش
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۲
3
25
بهتره به جای گیر دادن به حجاب مردم و برخورد سلیقه ای با این موضوع ، فکری به حال اشتغال و اقتصاد مردم شود !
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۲
2
23
زبان زور در تاریخ بشریت همیشه شکست خورده است، اگرچه در کوتاه مدت و بطور مقطعی حاکم شده باشد.
امین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۲
2
22
اختلاس و رشوه و پارتی بازی و دزدی و ....در کشور بیداد می کند آن وقت ...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۲
2
19
مگر قرن وسطی است که زور کارساز شه
نظرات بینندگان