arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۸۰۰۷
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۴ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۲

کی روش برای تمدید قرارداد چقدر می خواهد؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تنها چند روز بعد از اینکه شایعه شد کارلوس کی روش با فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی برای تمدید قرارداد به توافق رسیده، علی کفاشیان از احتمال ادامه همکاری این مربی باتجربه پرتغالی با تیم ملی ایران تا سال ۲۰۱۸ گفت.


البته دو طرف برای رسیدن به توافق، یک مانع جدی دارند؛ دستمزد کی روش؛ موضوعی که از اولین روزهای حضور او در ایران خبر ساز شده و هنوز هم کسی به طور دقیق از مبلغ قرارداد او اطلاعی ندارد.

در روزهای ابتدایی حضور کی روش، محمد مایلی کهن از قرارداد ۱۵ میلیون دلاری او برای دو سال خبر داد که خیلی زود تکذیب شد و البته پذیرفتنی هم نیست. این حتی برای یک مربی باشگاهی، در بهترین باشگاه های دنیا هم رقم سنگینی به حساب می آید؛ چه برسد به یک مربی ملی که قادعدتا دستمزدی پایین تر از مربیانی باشگاهی دریافت می کنند.

اما دو روایت دیگر هم در مورد دستمزد کی روش وجود دارد که به واقعیت نزدیک تر است. اولی مبلغ ۷ میلیون دلار برای دو سال است که چند خبرگزاری از قول خداداد عزیزی منتشر کردند.

و دیگری مبلغ ۲ میلیون دلاری است که بخش آفریقایی خبرگزاری ایندیپندنت، در گزارشی که چند روز قبل منتشر کرد، به عنوان دستمزد سالانه کی روش در ایران از آن نام برد.

برای اینکه ببینیم کدام یک از این مبالغ می تواند صحیح تر باشد، آن را با دستمزد مربیان ملی دیگر مقایسه میکنیم.

در حال حاضر، بیشترین دستمزد را در بین مربیان ملی در دنیا، فابیو کاپلو از فدراسیون فوتبال روسیه می گیرد: ۱۰٫۷ میلیون دلار در سال.

بعد از او با اختلافی قابل توجه، روی هاجسون، سرمربی تیم ملی انگلیس با دستمزد ۴٫۹ میلیون دلاری قرار دارد.

چزاره پراندلی، لوئیس فیلیپه اسکولاری، اتمار هیتسفلد، یواخیم لوو و ویسنته دل بوسکه، هم به ترتیب ۴٫۱، ۳٫۸، ۳٫۵، ۳٫۴ و ۳٫۲ میلیون دلاری دستمزد می گیرند.

در چنین شرایطی، احتمال اینکه دستمزد کی روش به تنهایی (بدون در نظر گرفتن سایر اعضای کادر فنی)، بیشتر از ۳ میلیون دلار باشد، کمی دور از ذهن است.

به این ترتیب، قرارداد چهار ساله او هم باید با دستمزد سالانه بین ۲٫۸ تا ۳٫۲ میلیون دلاری در نظر گرفته شود. البته کفاشیان باید امیدوار باشد که بار دیگر افزایش احتمالی قیمت دلار، فدراسیونش را با مشکلات پیش بینی نشده مواجه نکند.

منبع: فیفا دی

نظرات بینندگان