arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۸۳۴۹
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۲ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۲

خبر امین‌زاده از سند حقوق شهروندی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مهر: معاون حقوقی رئیس جمهور از نهایی شدن سند حقوق شهروندی تا پایان سال خبر داد و گفت: طی یک ماه آینده تغییرات و اصلاحات لازم در بندهایی از سند حقوق شهروندی انجام و به رئیس جمهور ارائه می شود.

الهام امین زاده در حاشیه دومین همایش حقوقی کمیته امداد که روز شنبه برگزار شد در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد سند حقوق شهروندی، گفت: پیشنهادات زیادی برای این سند به دست ما رسیده و توسط 10 کارشناس این پیشنهادات و تغییرات در حال بررسی است و در این خصوص نیز جدولی تهیه شده به طوریکه مشخص می کند هر یک از بندهای سند حقوق شهروندی دارای چه پیشنهادی است و بیشترین تغییر را کدام مفاد داشته است و در نهایت پس از جمع بندی، این پیشنهادات روی سایت سند شهروندی قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه تغییراتی در برخی از بندهای سند حقوق شهروندی انجام می شود، گفت: بیشترین تغییرات در خصوص بندهای مربوط به زنان، معلولان و کودکان بوده به طوریکه عنوان شده این موضوعات نباید در کنار هم و با هم دیده شوند که ما نیز آن را قبول داریم و درصدد تغییر و اصلاح آنها هستیم.

معاون حقوقی رئیس جمهور تاکید کرد: با توجه به اینکه گزارش صد روزه سریع انجام شد بنابراین بنده نیز قبول دارم که اصلاحاتی باید بر روی این سند انجام شود.

به گفته امین زاده، تا پایان سال 92 و پس از اعمال تغییرات، سند حقوق شهروندی به رئیس جمهور ارائه می شود و وی تصمیم نهایی را در مورد نحوه اجرای این سند می گیرد.

وی گفت: پس از مطالعه دقیق از سوی رئیس جمهور تصمیم گیری خواهد شد که این سند به صورت لایحه و یا بخشنامه هیئت وزیران ارائه شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور در مورد حضور اساتید حقوقی دانشگاهها در بررسی این سند، تصریح کرد: اساتید حقوق دانشگاههای تهران، علامه طباطبایی، الزهرا(س)، شهید چمران و امام صادق (ع) در بررسی سند نظرات خود را ارائه کردند و همچنین از نظرات اساتید حقوقی اعضای هیئت علمی دانشگاه خوزستان نیز استفاده شده است.

امین زاده در مورد راه اندازی مجتمع های قضایی کمیته امداد نیز گفت: آماده هر گونه همکاری برای راه اندازی این مجتمع ها در استانهای مختلف با کمیته امداد هستیم.
نظرات بینندگان