arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۸۳۷۳
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۴ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۲

آزادسازی قیمت بلیت هوایپما در 2 مسیر تا پایان سال

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی گفت: آزادسازی قیمت بلیت هواپیما در دو مسیر تا پایان سال به طور نمونه اجرا می شود و پس از آن برای ۸ مسیر بررسی می شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، علی محمد نوریان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه موظفیم ، متنوع سازی و آزادسازی قیمت ها را اجرایی کنیم ، گفت: گروهی برای این منظور در سازمان هواپیمایی با حضور شرکت های خصوصی و دولتی تشکیل شده و متنوع سازی قیمت ها به مرحله نهایی رسیده است.

وی تصریح کرد: آزادسازی نرخ ها در مسیرهایی که برای نخستین بار تعریف می شود ، تا پایان سال در مسیرهای پرترافیک اجرا خواهد شد تا زمینه رقابت و افزایش کیفیت خدمات را فراهم کند.

نوریان گفت : دولت قصد هیچ مداخله ای را در تعیین قیمت ها ندارد و مکانیزم بازار تعیین کننده خواهد بود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه دولت در نقاط محروم پشتیبانی خواهد کرد ، گفت : یکی از انتظارات مردم باید افزایش کیفیت خدمات باشد و به دنبال نوسازی ناوگان هستیم زیرا به دلیل تحریم ها 70 تا 80 درصد هواپیماها زمین گیر شده اند.

وی افزود: در توافق ژنو موضوع واردات قطعات هواپیما مطرح شده است و اقدامات لازم را هم انجام دادیم اما ورود این قطعات به کشور زمان می برد.

نوریان در باره ورود هواپیمای نو افزود: پس از شش ماه از مذاکرات اولیه موضوع ورود هواپیماهای نو به کشور در این توافقنامه مطرح خواهد شد و هم اکنون امکان ورود این هواپیماها را نداریم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه البته آزادسازی به مفهوم گرانی نیست ، گفت: در حال حاضر هم در آژانس ها به صورت غیررسمی آزادسازی اجرا می شود و در مواقع اوج سفر، بلیت ها گران تر و در مواقع دیگر بسیار ارزان به فروش می رسد و ما فقط به دنبال رسمی کردن آن هستیم.

نظرات بینندگان