arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۸۵۲۱
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۰ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۲

درخواست یک مداح از روحانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سایت 24 نوشت:

عبدالرضا هلالی – مداح اهل بیت (ع) – با درخواست از رئیس‌جمهور مبنی بر تشکیل کارگروهی برای جلوگیری از انتشار و بررسی عوامل و علل انحراف، نسبت به فیلم «رستاخیز» ساخته احمدرضا درویش که درباره عاشوراست واکنش نشان داد.

وی با بیان اینکه دکتر حسن روحانی خود فردی مجتهد، منبری و روضه‌خوان است، درخواست کرد که رئیس‌جمهور همانند تشکیل تیم‌های رسیدگی به فسادهای اقتصادی، به منظور رسیدگی به این فساد فرهنگی نیز اقدام کند.

این مداح اهل بیت (ع) در ادامه، با توصیه به نگرانی در مورد غیرت دینی جامعه اظهار کرد: ظلم کردن به اهل بیت (ع) انحصار در شمشیر کشیدن ندارد و برخی با قلم و سخن و … هم‌اکنون نیز به اهل بیت ظلم می‌کنند.

هلالی، اهداف سینمای هالیوود مبنی بر تضعیف جایگاه تشیع در آخرالزمان را یادآور شد و با بیان اینکه دشمن تمام تلاش خود را برای ورود به دستگاه امام حسین (ع) انجام داده و چون این تلاش‌ها به جایی نرسیده است، قصد دارد از طریق روش‌های مرموز و بسیار زیرکانه برای ورود به این مقوله اقدام نماید، در موضع‌گیری صریح خود گفت: شما غلط می‌کنید به بهانه کار هنری خلاقانه، واقعه کربلا را با عشق‌های زمینی مقایسه و تحریف می‌کنید.

وی خاطرنشان کرد: شما حق ندارید در مورد مبداء تاریخی تکامل و تعالی بشر، رهبر انقلاب‌های عالم از جمله انقلاب گاندی و … و برای این جریان بسیار مهم تاریخی فیلمی بسازید که نه‌تنها شبهه‌ای از شبهات کربلا را برطرف نکرده و تاثیری بر خلاءهای موجود نداشته بلکه دست به تحریف آن زده است.

هلالی یادآور شد: باعث تاسف است فیلمی که باید در کشور پرچمدار اهل بیت (ع) ساخته شود در لندن تولید و آهنگ‌ساز انگلیسی عنوان می‌کند که فضای استودیو فضای معنوی بود.

این مداح اهل بیت (ع) در پایان با اشاره به بی‌سند بودن همکاری فرزند جناب حر با دستگاه ظلم و حضور وی در کربلا به خاطر عشق به یک دختر، به استناد تمامی مقاتل معتبر، به طرح سوال از کارگردان این فیلم پرداخت که «مبنای تاریخی شما برای محتوای فیلم و انتخاب دیالوگ، کدام سند تاریخی بوده است و همچنین نشان دادن چهره‌ای که قبله و آرمان ما و شهداست چه توجیهی دارد؟»

وی ابراز امیدواری کرد: دستگاه‌های مرتبط و مسئول با برخورد مناسب با این فساد فرهنگی مانع تکرار این جسارت‌ها شوند.
نظرات بینندگان