arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۹۱۱۷
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۷ - ۰۱ اسفند ۱۳۹۲

عفو محکوم 36 ساله از اعدام در آذربایجان شرقی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دادستان مرند گفت: امروز در شهرستان مرند آذربایجان شرقی فردی محکوم به قصاص با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

جعفر احمدی دادستان عمومی مرند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مرند از گذشت شاکیان و توقف اجرای حکم اعدام در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: در فروردین 1383 یک فقره قتل در شهرستان مرند اتفاق افتاده بود که پس از انجام مراحل مقدماتی و دادرسی انجام شده نهایتا حکم بدوی در دادگستری شهرستان مرند بر قصاص نفس صادر شد.

وی افزود: در ادامه این حکم به تایید دیوان عالی کشور رسید و اجرای حکم اسفند ماه امسال صادر شد.

احمدی اضافه کرد: با تلاش‌های معتمدان شهر، مددکاران اجتماعی، انجمن حمایت از زندانیان و دستگاه قضایی امروز شاهد آزادی محکوم علیه با جلب رضایت و گذشت اولیاء دم بودیم.

وی افزود: آقای «ب- ج» 36 سال ساکن شهرستان مرند که به جرم قتل عمد از سال 1383 در زندان به سرمی‌برد سرانجام پس از تحمل 11 سال حبس حکم اعدام وی با گذشت و رضایت اولیاء دم از اعدام رهایی یافت.

تلاش‌های مستمر معتمدان، مددکاران، انجمن حمایت از زندانیان و مسئولان قضایی مرند برای اخذ رضایت از اولیای دم نتیجه‌ای نداشت تا اینکه با فرارسیدن زمان اجرای حکم دادستان، رئیس دادگاه و ریاست زندان مرند آخرین تلاش‌های خود را در واپسین لحظات بکار گرفتند که نهایتاً اولیا دم، پس از 11 سال با گذشت خانواده مقتول متهم به قتل عمری دوباره یافت و خانواده‌ای از بلاتکلیفی نجات یافت.

علی مختارپور رئیس زندان مرکزی مرند نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مرند با اشاره به تلاش‌های مداوم و پیگیری‌های ریاست دادگستری و دادستان و قاضی زارعی رئیس شعبه بخش جزایی دادگاه مرند گفت: در طول مدت 11 سال این محکوم به قصاص با شرکت در کلاس‌های قرآن و فرهنگی در تشویق سایر زندانیان موجود در زندان مرند با پرسنل این ندامتگاه همکاری و در نظافت و انجام امور زندان همکاری خوبی داشت.
نظرات بینندگان