arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۹۶۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۲۱ - ۰۵ اسفند ۱۳۹۲

هشدار معاون وزیرعلوم به دفتر تحکیم وحدت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام اینکه ایرادهایی قانونی به دفتر تحکیم وحدت وارد است، گفت: اگر دفتر تحکیم وحدت نتواند مشکلات قانونی خود را در زمانی که به آن داده شده است برطرف کند با آن برخورد خواهد شد.

به گزارش ایرنا، براساس مصوبه 488 شورای عالی انقلاب فرهنگی یک اتحادیه دانشجویی باید از 20 انجمن دانشجویی تشکیل شده باشد در حالی که دفتر تحکیم وحدت هم اکنون 16 عضو دارد.

سید ضیا هاشمی ، معاون فرهنگی وزیر علوم در خصوص دفتر تحکیم وحدت اظهارداشت: به مسئولان دفتر تحکیم وحدت زمان داده ایم تا مشکلات قانونی این اتحادیه دانشجویی را برطرف کند.

وی افزود: اعضای دفتر تحکیم وحدت هم اکنون در حال رفع مشکلات قانونی این دفتر هستند، با این حال اگر نتوانند در زمانی که به آنها داده شده است مشکلات را برطرف کنند با آنها برخورد خواهد شد.**هیچ تشکل غیر قانونی وجود ندارد

معاون فرهنگی وزیرعلوم با تاکید بر اینکه هیچ تشکل دانشجویی غیرقانونی در دانشگاه های کشور فعالیت نمی کند، توضیح داد: تشکل های دانشجویی که شرایط قانونی را داشته باشند می توانند از دانشگاه مربوطه و درنهایت وزارت علوم مجوز دریافت کنند.

هاشمی ادامه داد: مجوز تشکل های دانشجویی غیرفعال که زمینه های قانونی خود را از دسته داده اند به طور طبیعی باطل می شود از این رو هیچ تشکل دانشجویی غیرقانونی در کشور فعالیت نمی کند.

وی اعلام کرد: براساس مکاتبات انجام شده معاونت های فرهنگی، دانشگاه های کشور موظفند در مدتی کوتاه فهرست تشکل های دانشجویی خود را به وزارت علوم اعلام کنند.

معاون فرهنگی وزیر علوم افزود: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده به زودی فهرست تشکل های دانشجویی کشور به صورت کامل تهیه خواهد شد.
نظرات بینندگان