arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۹۸۱۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۰۸ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۲

پشت پرده حذف رویانیان از پرسپولیس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
بعد از پروسه طولانی مدت انتخاب وزیر ورزش و جوانان که منجر به معرفی چهار وزیر پیشنهادی از سوی حسن روحانی شد، محمود گودرزی سکان هدایت کاخ مرمری خیابان سئول را بر عهده گرفت و رسما به کرسی ریاست ورزش تکیه زد.

 از همان اولین دقایق حضور گودرزی در وزارت ورزش و جوانان، رسیدگی به وضعیت دو باشگاه پرطرفدار پایتخت در اولویت قرار گرفت و در این بین کفه ترازو به سمت پرسپولیسی‌ها سنگینی کرد و روز به روز این سنگینی بیشتر و بیشتر شد. کنار زدن و پاکسازی تیم مدیریتی سال‌های اخیر پرسپولیس اولین هدفی بود که به سمت و سوی اجرایی شدن پیش رفت. پیشرفتی که کاملا نامحسوس و زیرپوستی صورت گرفت و حتی مانع رویارویی وزیر ورزش و مدیرعامل سابق پرسپولیس شد.

 سردار رویانیان که از شکل‌گیری این حرکت خزنده مطلع شده بود، بارها سعی کرد تا فرصت ملاقات حضوری با محمود گودرزی را پیدا کند و به هر ترتیبی که شده زمینه بقاء در پرسپولیس را فراهم کند اما وزیر ورزش و جوانان هربار به بهانه‌های مختلف از وقت ملاقات دادن به سردار سر باز زد و در نهایت هم مدیرعامل سابق سرخ‌ها را آرزو به دل گذاشت تا محمد رویانیان کرسی مدیرعاملی پرسپولیس را تحویل علی پروین بدهد و با سلام نظامي‌از دنیای فوتبال خداحافظی کند!

همزمان با شکل گیری این اتفاقات و جدایی محمد رویانیان، بهترین فرصت برای حسین هدایتی به‌وجود آمد تا برای برآورده کردن آرزوی دیرینه خودش آستین بالا بزند و از آب گل آلود پرسپولیس نهایت استفاده را ببرد.

 عابر بانک فوتبال ایران به محض انتخاب علی پروین به عنوان مدیرعامل موقت باشگاه، ادعای پرداخت بخش عمده ای از مطالبات بازیکنان را مطرح کرد و نام خودش را بر سر زبان‌ها انداخت تا نگاه وزارت نشین‌ها را متوجه خودش کند. البته خودنمایی و مانور تبلیغاتی هدایتی به همین‌جا ختم نشد و ظرف کمتر از یک هفته بحث خرید سهام باشگاه پرسپولیس، پرداخت پاداش و بدهی‌های تیم نیز یکی پس از دیگری مطرح شد تا خط‌شکنی باشد برای رسیدن به سنگر مدیریتی باشگاه پرسپولیس.

ضمن اینکه به‌طور همزمان علی پروین نیز رایزنی با مقام عالی وزارت را برای نزدیک کردن حسین هدایتی به هیات مدیره پیش برد که البته سرانجامي‌نداشت و محمود گودرزی حتی گوشه چشمي‌هم به هدایتی نشان نداد. تا اینکه بحث جلسه نماینده تام الاختیار سرخابی‌ها با مدیرعامل و سرمربی پرسپولیس مطرح شد و حسین هدایتی مهمان ناخوانده این نشست شد. نشستی که بارقه‌های امید را برای هدایتی به‌وجود آورد تا بتواند نظر وزارت نشین‌ها را برای خرید سهام پرسپولیس و یا حضور در هیات مدیره جلب کند.

اما تمامي‌پیش بینی‌ها غلط از آب درآمد و امیررضا خادم آب پاکی را روی دست هدایتی ریخت تا با حالتی برافروخته و کاملا ناامید ساختمان سئول را ترک کند و از دسترس پرسپولیسی‌ها خارج شود. اتفاقی که کام وزارت‌نشین‌ها را شیرین کرد و لبخند رضایت را بر لبان محمود گودرزی نشاند. خیلی زمان نبرد که نوبت به سرپرست پرسپولیسی‌ها رسید و کام سعید شیرینی تلخ شد! کسی که به‌واسطه سردار رویانیان پایش به پرسپولیس باز شد و چک‌های شخصی اش به سرعت برق و باد در دست طلبکاران سرخ‌ها افتاد. سرپرست پرسپولیس که ترجیح داده بود تا پایان فصل فرصت حضور روی نیمکت سرخ‌هارا از دست ندهد، به یکباره متوجه عزم جدی برای برکناری اش از سمت فعلی شد! شکل گیری روند حذف مهره‌های خاکستری پرسپولیس کاملا مهندسی شده و اصولی پیش رفت و با کمترین حاشیه سازی و اثر گذاری منفی، وزارت ورزش و جوانان را به خواسته اش رساند.

خواسته ای که البته از سوی رجل سیاسی دولت تدبیر و امید به محمود گودرزی دیکته شده بود و به بهترین شکل ممکن توسط وزیر ورزش و جوانان اجرایی شد. مخالفت با حضور چهره‌هایی چون حسین هدایتی و محمد رویانیان در باشگاه پرسپولیس و استفاده از نقدینگی پر حرف و حدیث آن‌ها کار را برای وزیر ورزش و جوانان به جایی رساند که اگر حضور رویانیان و دوستانش در کنار تیم پرطرفدار پرسپولیس ادامه می یافت،  محمود گودرزی را تا پای پاسخگویی به رئیس‌جمهور پیش مي‌برد!

نقشه راهی که سیاست گذاران دولت تدبیر و امید به محمود گودرزی نشان داده اند باعث شده تا بحث انتخاب تیم جدید مدیریتی پرسپولیس در مسیری روشن و امیدوارکننده قرار بگیرد و نوید روزهای خوش را به سرخپوشان بدهد.
منبع: قانون
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۴
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
6
21
روحانی مچکریم
نظرات بینندگان