کد خبر: ۱۵۰۰۹۷
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۳ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۲

آقاتهرانی: جبهه پایداری ثبت‌ قانونی می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیرکل جبهه پایداری از برگزاری همایش جبهه متبوع پس از تصویب مرامنامه خبر داد و درباره مذاکره وزارت کشور گفت:‌ باتوجه به اینکه وزارت کشور فعالیت، بدون ثبت قانونی را خلاف قانون اعلام کرده است، ما مشکلی برای ثبت نداریم.

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس، درباره رایزنی جبهه پایداری با وزارت کشور برای ثبت قانونی اظهار داشت: ما نمی‌خواهیم کاری خلاف قانون انجام دهیم چراکه خود را قانونمدار می‌دانیم لذا ما با این دوستان صحبت کردیم و آنها گفتند فعالیت بدون ثبت قانونی در وزارت کشور خلاف قانون است. بنابراین، اگر قانونی شدن به یک ثبت کردن بستگی دارد ما مشکلی در این زمینه نداریم.

آقاتهرانی درباره اینکه آیا تا آخر سال مذاکرات با وزارت کشور برای ثبت جبهه پایداری به نتیجه می‌رسد یا خیر، متذکر شد: وزارت کشور ضوابط خود را دارد و باید تحقیقات خود را درباره هیأت موسس و هیأت امنا انجام دهد و ما نیز از همه این سازوکارها برخوردار هستیم و می‌دانیم که می‌خواهیم چه کاری انجام دهیم.

دبیرکل جبهه پایداری درباره اینکه تعریف جبهه با حزب برای وزارت کشور تفاوت دارد، تاکید کرد: ما تعاریف خود را ارائه می‌دهیم، آنها به ما گفته‌اند باید بگویید که اصول، فکر و ارتباطتان به چه شکل است و ما نیز همه این اطلاعات را به وزارت کشور ارائه داده‌ایم، لذا آنها باید تحقیق کنند و به ما جواب بدهند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پس از ثبت قانونی، در جلسات مشترک با وزیر کشور شرکت می‌کنید، گفت: ما به هرحال طبق ضوابط عمل می‌کنیم.

آقاتهرانی درباره دلیل تعویق زمان همایش جبهه متبوع خود تصریح کرد: برخی در برچسب زدن به پایداری تبحری دیدنی دارند و نمی‌دانم چرا این‌قدر از پایداری هراس دارند که گویا توفیق خود را در تهمت و دروغ می‌بینند، با این حال انشاءالله در آینده نه چندان دور جلسات خود را مدیریت خواهیم کرد و زمان آن پس از تصویب مرامنامه خواهد بود.
نظرات بینندگان