کد خبر: ۱۵۰۱۳۹
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۹ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۲

آژانس: گزارشی با اطلاعات جدید در مورد برنامه هسته ای ایران در دست تهیه ندارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آژانس بین المللی انرژی اتمی روز جمعه اعلام کرد که هیچ گزارشی با اطلاعات جدید در مورد تحقیقات در زمینه ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته ای ایران دردست ندارد.


ˈگیل تودورˈ سخنگوی آژانس امروز (جمعه) در پاسخ به پرسشی از طریق پست الکترونیکی اعلام کرد: آژانس گزارشی که در برگیرنده اطلاعات جدیدی در مورد ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته ای ایران باشد، آماده نکرده است.

وی بدون توضیح بیشتر در این مورد افزود: گزارش های آژانس به شورای حکام در مورد ایران، حقیقی و بی غرضانه است و مندرجات آن تحت تاثیر ملاحظات سیاسی قرار نمی گیرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از مبدا بیت المقدس و وین، آژانس در حالی از این مساله خبر داد که اسراییل ساعاتی پیش، از این نهاد خواست همه اطلاعات مربوط به ابهامات در زمینه برنامه هسته ای ایران را منتشر کند.

رویترز در این گزارش اعلام کرد که آژانس بین المللی انرژی اتمی سال گذشته قصد داشت گزارش مفصلی در مورد ایران را منتشر کند که به احتمال زیاد اخبار بیشتری از تحقیقات تهران را فاش می کرد، اما به دلیل گرم شدن روابط جمهوری اسلامی با جهان خارج از انتشار این گزارش صرف نظر کرد.

در همین حال، مقامات مطلع گفتندکه آژانس بین المللی انرژی اتمی ظاهرا نگارش این گزارش را شروع نکرده و هیچ راهی برای پی بردن به این که چه اطلاعات بیشتری ممکن است در چنین سندی گنجانده شده باشد، وجود ندارد.

به گفته مقامات، گمان می رود که آژانس از ایده انتشار گزارش جدید دست کم فعلا انصراف داده است.
نظرات بینندگان