کد خبر: ۱۵۰۱۵۵
تعداد نظرات: ۲۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۰۰ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۲

آفرين بر شيخ واقع بين

*حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بسم‌الله الرحمن الرحيم

حجت الاسلام والمسلمين حاج شيخ علي اكبر ناطق نوري، كه از مبارزان صف اول انقلاب عليه رژيم ستم شاهي است و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي مصدر خدمات فراواني در نظام جمهوري اسلامي بوده و مي‌باشد، بيش و پيش از اين امتيازات، يك خطيب توانا، مخلص، شجاع و دلسوز براي اسلام، مردم و نظام جمهوري اسلامي است. آقاي ناطق نوري، اخيراً به اقتضاي همين ويژگي خود، در مجلس ترحيم حاج ابوالفضل حاجي حيدري كه از سران حزب موتلفه اسلامي بود، سخنان مهمي گفت كه موجب عكس‌العمل‌هائي در محافل سياسي و مطبوعاتي شد. حساس‌ترين فراز اين سخنان كه در صفحه اول بسياري از روزنامه‌هاي دوشنبه پنجم اسفند ماه جاري تيتر شد اين بود:

"هم اكنون يكي از بدبختي‌هاي كشور ما اينست كه گرفتار تندروها و بي‌ترمزها هستيم. حال چه چپ و چه راست باشد، تندروي و نامتعادل حركت كردن به كشور و انقلاب ضربه مي‌زند. ما ميزان داريم و ميزان، ولي فقيه و ولي امر مسلمين است. معنا و ابعاد ولايت فقيه نيز بيان شده است.

اوامر ولي، مولوي و ارشادي است و اينكه تكليفمان در مولوي و ارشادي چيست نيز بيان شده است. حال، بعضي كاسه‌هاي داغ‌تر از آش هستند كه اينها زمان اميرالمؤمنين هم بودند و آخر سر هم جزو خوارج شدند. علامت سجده روي پيشاني خوارج ديده مي‌شد و آستين لباسشان پاره مي‌شد. اينها به ظاهر زاهد بودند اما اميرالمؤمنين علي عليه السلام در موردشان مي‌گفت خطر اينها از خطر كفار بيشتر است. وقتي به بعضي افراطيون گفته مي‌شود ولي امر و ولي فقيه موضوعي را فرموده‌اند، آنها مي‌گويند بعضي چيزها را آنها مصلحت نمي‌دانند و ما بايد جاده صاف كن باشيم كه در واقع جلوتر از امام حركت كردن است. تكفيري‌ها و القاعده‌اي‌ها و امثال آنها از كجا آمده‌اند؟ اين تندروها به نام اسلام فساد و جنايت مي‌كنند، سر مي‌برند و قلب طرف را مي‌خورند و به زنان مردم تعدي مي‌كنند و فكر هم مي‌كنند با اين كارها به بهشت مي‌روند." (روزنامه جمهوري اسلامي، دوشنبه 5 اسفند 1392)

اگر كسي با انصاف و با توجه به آنچه در جامعه و جهان اسلام مي‌گذرد، اين سخنان آقاي ناطق نوري را مورد توجه قرار دهد، غير از واقعيت‌گرائي از روي اخلاص و دلسوزي چيز ديگري در آن نخواهد ديد. اطلاعات اجمالي از بازتاب اين اظهارات در جامعه نيز نشان مي‌دهد مردم از آن استقبال خوبي كرده‌اند و آن را حرف دل خود مي‌دانند. البته كاملاً طبيعي است كه عده‌اي نيز از اين قبيل سخنان ناراحت و آشفته شوند، در برابر آن موضع‌گيري تندي بعمل آورند و آقاي ناطق نوري را همراه و همفكر اين جناح و آن گروه و حتي همزبان و هم‌آوا با غربي‌هاي معاند با نظام جمهوري اسلامي بدانند و بنامند.

اين قبيل واكنش‌ها كاملاً طبيعي است، زيرا آنچه آقاي ناطق نوري به زبان آورده، افشاي ماهيت همان كساني است كه يا خود از مصاديق اين سخنان هستند و يا اعضاء اطاق فرمان اين گروه افراطي و بي‌ترمز را تشكيل ميدهند. همين اطاق فرماني‌‌ها تلاش مي‌كنند سخنان آقاي ناطق نوري به ويژه عنوان "بي ترمزها" را متوجه رزمندگان شجاع و خط شكن جبهه‌هاي دفاع مقدس بدانند و با توسل به اين مغالطه، صورت مسأله را پاك كنند و گوينده اين سخنان درست را زير سؤال ببرند درحالي كه اولاً آقاي ناطق نوري،‌ خود در تمام عمر در زمره خط شكن‌ها بوده و خدمات زيادي به جبهه‌هاي دفاع مقدس كرده و بهترين روابط را با رزمندگان شجاع و خط شكن دارد كما اينكه در جبهه سياسي نيز همواره خط شكن بوده و جوانمردي‌هاي زيادي از خود نشان داده است.

اينجانب، هرگز از ياد نمي‌برم روزهاي اوج غربت شهيد بهشتي و حضرات آيات خامنه‌اي و هاشمي رفسنجاني در سال‌هاي 1358 تا 1360 را كه آقاي ناطق نوري در منبرها و مصاحبه‌هايش با نهايت شجاعت و صراحت از آنها دفاع مي‌كرد و در برابر منافقين و بني صدر و ساير همدستان بي‌انصاف و قدرت‌طلب آنها مردانه مي‌ايستاد و البته هزينه‌هاي آن را نيز تحمل مي‌كرد.

در دوران 8 ساله حاكميت دولت‌هاي نهم و دهم كه دوران خسران شديد كشور و انقلاب و نظام جمهوري اسلامي بود، باز هم آقاي ناطق نوري از جمله افرادي بود كه هم مورد تهاجم ناجوانمردانه قرار گرفت و هم در صف اول دفاع از كيان نظام جمهوري اسلامي و اصول و آرمان‌هاي انقلاب قرار داشت. او به جرم همين اصولگرائي واقعي و مستقل مغضوب افراطيون واقع شد تا آنجا كه حتي در شب قدر و در جوار حرم حضرت امام رضا عليه السلام و درحالي كه بالاي منبر بود با پرتاب كردن بطري‌هاي آب، در برابر چشمان زائران و مجاوراني كه در مراسم ليله‌القدر شركت كرده بودند، به او حمله كردند!

برخلاف نظر كساني كه اين روزها آقاي ناطق نوري را به خاطر سخنان شجاعانه و واقع بينانه‌اش مورد حمله قرار داده و تلاش مي‌كنند چنين وانمود نمايند كه او در صف مخالفان نظام و ولايت فقيه قرار گرفته، همين سخنان او بهترين سند براي اثبات اين واقعيت است كه او در صف اول مدافعان نظام و ولايت فقيه قرار دارد. مغالطه‌اي كه سالهاست اعضاي اطاق فرمان افراطيون مي‌كنند تا از اين طريق هر كس را كه با روش آنها موافق نيست سركوب نمايند اينست كه تندروي و خودسري و بي‌ترمز بودن را دفاع از ولايت و نظام معرفي مي‌كنند و با اين تفكر انحرافي، تمام اقدامات خلاف خود را توجيه مي‌نمايند، غافل از اينكه مردم ايران به بركت انقلاب اسلامي از درك سياسي بالائي برخوردارند و هرگز تحت تأثير چنين مغالطه‌هائي قرار نمي‌گيرند، و حتي در جهت عكس خواسته‌ها و نقشه‌هاي اينان حركت مي‌كنند. انتخابات 24 خرداد امسال بهترين شاهد اين مدعاست. ديديم كه افراطيون عليرغم 8 سال مطلق العنان عمل كردن با دردست داشتن رسانه ملي و تمام امكانات دولتي و غيردولتي و سركوب بي‌رحمانه مخالفان خود، نتوانستند نامزدهاي خود را بر كرسي رياست جمهوري بنشانند و فردي پيروز اين انتخابات شد كه مورد نظر همان كساني بود كه در طول 8 سال گذشته مظلومانه آماج حملات ناجوانمردانه افراطيون قرار داشتند و آقاي ناطق نوري نيز يكي از همين مظلومان بود و به دليل پاي‌بندي به اصول واقعي، به شيخ مستقل اصولگرا معروف شد.

اين، اقتضاي سنت الهي است كه افراط و تفريط حتي اگر موقتاً به موفقيتي منجر شوند، در دراز مدت راه به جائي نخواهند برد. اسلام، دين اعتدال است و سنت الهي در خلقت و ربوبيت، بر اعتدال منطبق است و ظلم و افراط را بر نمي‌تابد. نه فقط تا امروز بلكه از امروز تا ابد نيز همواره اين اعتدال است كه در دراز مدت پيروز است و هر چيز غير از اعتدال در برابر آن قرار گيرد محكوم به شكست خواهد بود.

آقاي ناطق نوري را مصون از خطا و اشتباه نمي‌دانيم. ما همه چنين هستيم و براي هيچكس غير از معصومين عليهم السلام مصونيتي قائل نيستم، اما انصاف و جوانمردي را در مواجهه با خادمان مردم و اسلام و نظام محور اصلي قضاوت مي‌دانيم. رزمندگان عزيز شجاع و خط شكن ما اگر در جبهه‌هاي دفاع مقدس "بي ترمز" عمل مي‌كردند، در مصاف با دشمن چنين بودند و همان‌ها در مواجهه با دوستان، هرگز از جاده انصاف منحرف نشدند و نمي‌شوند و همانگونه كه قران كريم فرموده است در اين مسير از پيامبر اكرم(ص) و همراهان آن حضرت الگو گرفته اند: "محمد رسول‌الله والذين معه اشداء علي الكفار رحماء بينهم..."

اگر معيار، اين آيه شريفه باشد كه بايد باشد، عملكرد افراطيون امروز، برخلاف سنت الهي و بر خلاف توصيه قرآن است و آنچه شيخ اصولگرا گفته است منطبق بر روح دين است و درباره او و سخنان بجاي او كه با احساس وظيفه شرعي و انقلابي بر سنت الهي تكيه كرد و بموقع هشدارهاي دلسوزانه را داد، بايد گفت: آفرين بر شيخ مستقل و واقع بين و معتدل كه خطرها را در زمان مناسب تشخيص مي‌دهد، دلسوزانه هشدار مي‌دهد و از تهديدها و طعن‌ها و تهمت‌ها نمي‌هراسد. امروز، جامعه ما به چنين سرمايه‌هائي سخت نيازمند است و با همين واقع بيني‌ها و هشدارهاست كه آينده نظام جمهوري اسلامي تضمين مي‌شود.


منبع: روزنامه جمهوری اسلامی


نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۴
در انتظار بررسی: ۳۰
غیر قابل انتشار: ۱۶
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۵:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
10
149
و چه زیبا گفت جناب مسیح مهاجری و چه کم داریم انسانهای معتدل . کاش بجای فرصت سوزی فرصت سازی می کردیم و این همه استعداد هر نمی دادیم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
4
74
انسانهاي منصف كه اسلام ناب را از امام گرفته اند ،واقع بينانه برمسائل كشور نگاه مي كنند.بنابراين مورد حمله كساني خواهند بود كه در اين چند ساله با اتكا به انحصارگرائي شديد انواع بهره برداري ها را ازبيت المال برده اند وحال با به صحنه آمدن مدافعان واقعي خط امام ترس به جان شان افتاده كه فضاي مافيايي شان از دست برود. به آنها مي گويم بر فرض كه در اين دنيا موفق شديد با عذاب الهي چه مي كنيد؟
علی عسک
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
10
96
درود بر ناطق نوری خدایش نگهدار باشد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
7
87
در دوران 8 ساله حاكميت دولت‌هاي نهم و دهم كه دوران خسران شديد كشور و انقلاب و نظام جمهوري اسلامي بود،
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
5
76
ديديم كه افراطيون عليرغم 8 سال ... عمل كردن با دردست داشتن رسانه ملي و تمام امكانات دولتي و غيردولتي و سركوب بي‌رحمانه مخالفان خود، نتوانستند نامزدهاي خود را بر كرسي رياست جمهوري بنشانند
حسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
3
64
آفرین
خیرالامور اوسطها
درود بر اعتدال
"محمد رسول‌الله والذين معه اشداء علي الكفار رحماء بينهم..."
غلام
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
4
55
آفرین بر حاج آقا مهاجری این روحانی واقع بین وحق گرا وشجاع .فقط حاج آقا بدانید که جامعه ما به افرادی چون شماها نیاز دارد وافراطیون همیشه سربار جامعه بوده اند
تقوی
|
UNITED STATES
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
3
43
من المومنین رجال صدقوا ماعاهدالله علیه فمنهم من قضی نحبه ومنهم من ینتظر وما بدلو اتبدیلا
وآفرین برهمه عزیزانیکه مشی آیت الله هاشمی وحجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری را دارند ودرود برروحانی جانباز درفاجعه 7تیرجناب آقای مسیح مهاجری .کسانیکه درجای خود ترمز نداشتند وخیل عظیمی از بسیجیان دفاع مقدس به تاسی ازآنان والبته بدون ترمزبرصدامیان می تاختند منبرهای آتشین وبدون ترمزآن روحانی والامقام جناب ناطق عزیزدرقبل از انقلاب دراقصی نقاط این کشور طاغوت زده را فراموش نمی کنیم که جای ترمزبریدن آنجا بود ودر جبهه ها اما درداخل باید مصداق رحماء بینهم باشیم درمواجه بااستکباردرشرایط کنونی روش حضرت امام هنوز ازیادها نرفته ستیز با صدامیان وداشتن روابط ومذاکره باسایر کشور از موضع عزت موجوداست ومقام معظم رهبری هم در طول دوره رهبریشان برهمین سنت پای فشرده اند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
67
14
شيخ واقع بين!؟!؟!؟!؟

... بعد 2 خرداد 76 شخصيت اين مرد مظلوم رو به لجن كشيديد حالا ايشون شده شيخ واقع بين!
...
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
والبته بعد از حماسه تاریخ سوز سوم تیر 84نیز لین شیخ بیچاره از طعنه و توهین رییس دولت کریمه هزاره سوم مصون نماند.ودوستان رییس هم فراوان از خجالت ایشان درآمدند.وطرفه اینکه ایشان هیچگاه درمقام پاسخگویی برنیامد.ظاهرا ایشان جواب طاعنان را خاموشی میدانست.
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
شخصیت ایشون رو احمدی نژاد عزیز شما در تبلیغات انتخاباتی در مناظره با مهندس موسوی به لجن کشید.
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
آنجا رقابت انتخاباتي بود که ايشان بهترين نمره را گرفتند بخاطر عمل کرد خوبشان و همين امر باعث شد که ايشان بين اصلاح طلبان عزيز شود
زهرا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۱
عزیزم شما نگران شیخ مظلوم نباش فعلا که میبینی رفته جزء دانشگاه آزاد شده. ما بیسوادها نبایدنظر بدیم.
صدرا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
65
12
حرفای ایشون نسبتاً درسته و در کل منصفانه و خوب حرف زدن . فقط یه مقدار در مورد آقای ناطق اغراق کردن . ایشون(آقای ناطق) هم اشتباهات و ... داشته که باید هم خودش اینو بپذیره هم جناب مهاجری . در اینکه آقای ناطق مبارز و انقلابی بوده شکی نیست ؛ امّا الآن کجاست و چه می کنه ؟ با چه کسانی نشست و برخاست می کنه ؟ در فتنه موضعش چی بوده ؟؟ و ... ؟؟؟ اینا همه سؤالات بی جواب ماست ...
پاسخ ها
reza
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
صدرا جون فتنه چيه

هركي با شما نبود برشما بود.
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
در خواب کسي دنبال جواب نمي کرده بيدار شو کمي تحقيق کن شايد به نتيجه رسيدي
یاسر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
4
42
این جماعت که بدرستی نام افراطیون بر آنها نهاده شده و با تحلیل زیبای جناب ناطق همانها که سرانجام ... به این نتیجه رسیده اند که مرگ سیاسی آنها رسیده و یقین دارند که مردم آگاه و دانای تهران وشهرستانها هرگز حاظر نخواهند شد در دور بعدی انتخابات افرادی چون بذرپاش و رسایی و حسینیان وکریمی قدوسی را به مجلسی که جایگاه مدرسها است بفرستند لذا خودرا قریقی میدانند که به هرتخته پاره ای دست میزند اما نمیدانند که دوره عوامفریبی تمام شد ومردم یکپارچه از دولت منتخب خود حمایت میکنند تا ...
مجید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
1
2
کدام دین!است!که شرایط محیطی مکانی وزمانی برای احکام خود را پیش بینی کرده!!!اقتضای زمانی و مکانی و ..در کدام دین به جز اسلام امده!خدایا خودت به مردم رحم کن از شر ...!اسلام دین روز جهان است بله روز! چون به علمای ان اجازه داده شده که با توجه به شرایط جهان همیشه به روز باشند ومسلح ومطلع و مسلط به درک شرایط روز و بعد فرمان و تفسیر و ......
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
1
7
تبارک ا....نور به روح اجداد پاکت
xxx
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
2
5
البته متشکرم از این سخنان دلسوزانه آقای ناطق و آقای مهاجری که هر دو از دلسوزان ایران و اسلام و نظام هستند اما لازم است بگویم که رزمندگان در جنگ هم بی ترمز نبودند بلکه بسیار هم با منطق و مطالعات نظامی و احتیاط کامل عمل می کردند .
leila
|
UNITED STATES
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
1
5
وصف حال افراطيون و خودانتسابيشان به دين مصداق اين بيت است:
چو پرده دار به شمشير مي زند همه را
كسي مقيم حريم حرم نخواهد ماند!
افراطيون نه دلشان براي نظام سوخته و نه براي اسلام، كه اگر دلسوز باشند، لااقل ناآگاهند كه اين طرز رفتار چه بر سر دين و دينداري مي آورد
حسن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
1
4
البته ایشان اشاره به تندروهای راست و چپ دارند شما اینطرف قضیه رو گرفتید انگار که چپ ها هیچ تندری ندارن.
انصاف داشته باشید . اعتدال
عطاالله امیری
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
1
13
تو را خدا به اینها بگید شما که وارث انقلاب نیستید! دست از سر این مردم بردارید ۸ سال که این انقلاب مردم را نابود کردید
بهار
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۱
1
12
آقای ناطق مثل همیشه با صراحت و شجاعت حرف دل خیلیها رو زد!!
دم آقای مهاجری هم گرم با این متن حساب شده و حرفه ای!
نظرات بینندگان