کد خبر: ۱۵۰۲۴۸
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۸ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۲

نيروهاي آل خليفه مراسم تشييع جنازه يک شهيد بحريني را متفرق کردند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
واحد مرکزی خبر: نیروهای آل خلیفه شرکت کنندگان در مراسم تشییع یک شهید بحرینی از منطقه الدراز بحرین را با استفاده از زور و خشونت متفرق کردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی العالم این جوان بر اثر شکنجه های نیروهای بحرینی در زندانهای این کشور به شهادت رسیده است.

از سوی دیگر شیخ عیسی قاسم عالم دینی بحرین گفت: نظام بحرین جنگ با مساجد بحرینی را با اهداف از پیش تعیین شده آغاز کرده است.

احمد عبدالاله خبرنگار شبکه العالم گفت: شهید جعفر الدرازی به سمت جایگاه ابدی خود تشییع می شود . این در حالی است که این شهید بر اثر شکنجه های نظام آل خلیفه به شهادت رسیده است . پدر وی چاره ای جز بوسیدن پیکر فرزند شهیدش ندارد و با بوسیدن صورت وی با او وداع می کند. این در حالی است که مردم بحرین شعارهایی در محکومیت عاملان شهادت وی سر می دهند. آنها شعار می دهند: «مرگ بر آل خلیفه». مادر وی که دیگر نمی تواند روی پای خود بایستد داغدار است اما تاکید می کند که فرزندش فدای وطن شده است. مردم بحرین با تشییع پیکر این شهید همانند مراسم تشییع سایر شهدای بحرینی، تجاوزهای نظام آل خلیفه و سرکوب ملت بحرین توسط این نظام را محکوم کردند. تشییع کنندگان در این مراسم با صدای بلند سر می دادند: «حمد (پادشاه بحرین) سرنگون خواهد شد».

این در حالی است که شرکت کنندگان در این مراسم با اعلام حمایت خود از شهدا و اسیران بحرینی بر ادامه فعالیتهای مسالمت آمیز خود ضد نظام بحرین تا رسیدن به حقوق طبیعی خود تاکید کردند.

از سوی دیگر نظام بحرین بر حسب عادت ، نیروهای خود را برای سرکوب شرکت کنندگان در این مراسم تشییع فرستاد. نیروهای بحرینی نیز هر آنچه در دست داشتند برای متفرق کردن مردم از این مراسم به کار گرفتند و بدون توجه به هیچ قانون انسانی و بدون اینکه ترسی از محاکمه و محاسبه داشته باشند به سرکوب ملت بحرین پرداختند.

آیت الله شیخ عیسی قاسم عالم دینی بحرینی نظام آل خلیفه را مسئول شهادت این جوان اهل منطقه الدراز دانست و رژیم آل خلیفه را شریک جنایت کشتار مردم به شمار آورد و تاکید کرد این نظام جنگ ضد مساجد را با اهدافی از پیش تعیین شده دنبال می کند. وی گفت : نظام آل خلیفه مبارزه با مساجد را از پیرزویهای بزرگ خود می داند و نمی خواهد آن را از دست بدهد. شیخ عیسی قاسم ادامه داد: «همچنان دولت بحرین در حال سرکوب مساجد و نمازگزاران مساجد است و نظام بحرین برای این اقدامات برنامه ریزی کرده و تلاشهای زیادی را برای آن مبذول داشته است و ظاهرا نمی خواهد از این اقدامات دست بردارد و می خواهد پیروزیهای چشمگیری را با مبارزه با مساجد به دست آورد. یعنی اینکه می خواهد هیچ اثری از مساجد باقی نماند».

خبرنگار شبکه العالم در ادامه گزارش خود افزود: از سوی دیگر در پارلمان بحرین ان موضوع مطرح شده است که بحرین نیز در لیست کشورهای نگران کننده قرار داده شود. زیرا در این کشور حقوق بشر رعایت نمی شود و متجاوزان به حقوق بشر نیز در دادگاههای عادلانه محاکمه نمی شوند. این موضع را وزارت خارجه آمریکا نیز اتخاذ کرده است .

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است : مهمترین مشکلات ناشی از حقوق بشر در بحرین شامل محروم ساختن مردم از زندگی عادی و محاکمه نشدن افسران امنیتی متهم به جنایات ضد مردم است.
نظرات بینندگان