کد خبر: ۱۵۰۲۶۰
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۲۰ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۲

نوباوه : سخنان مشاور رییس جمهور اشتباه منتشر شده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 دبیر شورای نظارت بر صدا و سیما به نقل از ˈحسام الدین آشناˈ نماینده دولت در این شورا گفت که رسانه ها صحبت های وی را در باره شورای نظارت بر صدا و سیما به نفع خود و به صورت غلط منتشر کرده اند.
 

به گزارش ایرنا از شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، «بیژن نوباوه وطن» گفت: جلسه 368 شورای نظارت عصر شنبه با حضور اعضای شورا (نمایندگان قوا) برگزار شد.

وی ادامه داد: اعضای شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما ضمن تاکید بر ادامه روند رصد و تحلیل محتوای برنامه های صدا و سیما، موارد مطرح شده در برخی رسانه ها را نوعی شانتاژ تبلیغاتی و در جهت ضربه زدن به جایگاه بی بدلیل شورای نظارت ارزیابی کردند.

دبیر شورای نظارت گفت: آقای آشنا یکی از نمایندگان دولت در شورای نظارت که اخیراً بعضی از رسانه ها سخنانی را به نقل از وی علیه این شورا منتشر کرده بودند با تقبیح این نوع تبلیغات در جلسه امروز اظهار داشت که این رسانه ها صحبت های وی را به غلط و به نفع اغراض خود منتشر کرده اند و وی هیچگاه چنین نظری نسبت به شورای نظارت بیان نکرده و بر عکس معتقد است این شورا به دلیل جایگاه مهم قانونی خود بیش از پیش باید تقویت شود .

بنا بر اظهار نوباوه، آقای آشنا در جلسه امروز شورای نظارت گفت: ˈمنظور من این بود که برخی فکر می کنند اعضای شورای نظارت دو هفته یکبار صرفاً گعده ای برگزار می کنند و هیچ کار موثری انجام نمی دهند و نظرات آنها لازم الاجرا نیست.ˈ

در این جلسه همچنین دو تن دیگر از اعضای شورای نظارت نیز اظهارات خود را در رسانه ها صرفاً اقدامی در حراست از جایگاه قانونی شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما بیان و اعلام کردند قصد هیچ گونه تعرضی نسبت به دیگر اعضای شورا نداشته اند.

به گزارش ایرنا نوباوه همچنین اظهار داشت: در این جلسه در مورد نامه 19 نماینده به عزت الله ضرغامی رییس سازمان صدا و سیما درباره برگزاری مناظره در صدا و سیما اظهارنظرهایی شد.

رمضانعلی شجاعی کیاسری ناییب رییس شورای نظارت بر عملکرد صداوسیما نیز در گفت و گویی اعلام کرد بر اساس مصوبه امروز جلسه شورای نظارت بر عملکرد صدا و سیما ، از این پس ، تنها بیژن نوباوه دبیر این شورا می تواند در مورد مصوبات شورای نظارت اطلاع رسانی کند.

نظرات بینندگان