کد خبر: ۱۵۰۲۸۹
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۰۹ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۲

انفجار مواد منفجره باقیمانده از جنگ تحمیلی در مهران حادثه آفرید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
  انفجار مواد منفجره باقیمانده از دوران جنگ تحمیلی در شهر مرزی مهران بار دیگر حادثه آفرید.
 

فرماندار مهران شامگاه شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: انفجار بمب عمل نکرده از دوران دفاع مقدس شهر مرزی مهران در منزل مسکونی یکی از شهروندان باعث مرگ یک نفر و زخمی شدن فرد دیگری شد.

ˈحجت الله نصیری پورˈ افزود: گزارش نخستین کارشناسانی که به محل اعزام شدند، نشان می دهد این رویداد پس از آن رخ داد که یکی از اعضای این خانواده اقدام به دستکاری بمب کرده بود.

وی یادآور شد: این رویداد شامگاه امروز در منطقه معروف به فاز پنج شهر مهران رخ داده است.

فرماندار مهران تاکید کرد: علت اصلی این انفجار در دست بررسی است و تحقیقات برای روشن شدن علت اصلی حادثه آغاز شده است.

نصیری پور ادامه داد: متاسفانه برخی از مردم در مکان هایی که زمانی محل جنگ بوده و ضایعات جنگی در آن ها وجود دارد به دور از دید ماموران اقدام به جمع آوری این ضایعات خطرناک می کنند که هرازچند گاهی شاهد وقوع این حوادث هستیم.

وی اضافه کرد: مردم باید از جمع آوری ضایعات جنگی و نگهداری آنها در محل زندگی خودداری کنند تا چنین حوادث تلخی رخ ندهد.

شهر مرزی مهران در 85 کیلومتری جنوب باختری ایلام در دوران دفاع مقدس از آوردگاه های اصلی نبرد میان رزمندگان اسلام و دشمن بعثی بود و کماکان بخش هایی از آن به مواد منجره آلوده است.

انفجار بقایای مواد جنگی در مناطق مختلف استان ایلام بویژه شهرهای مرزی هرازگاهی سبب وقوع حوادث ناگوار و تلخ از جمله کشته و نقض عضو مردم این مناطق می شود.

استان ایلام 430 کیلومتر مرز مشترک (طولانی ترین سرحد در میان استان های مرزی) با عراق دارد.

دشمن بعثی در دوران دفاع مقدس بیشترین مواد منفجره را در استان ایلام کار گذاشت به گونه ای که یک میلیون و 700 هزار هکتار از زمین های آن به مین و مواد منفجره آلوده شد.  
نظرات بینندگان