کد خبر: ۱۵۰۳۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۴ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۲

تغییر نام میدان جوانان به نام پرفسور معتمدنژاد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: نام میدان جوانان واقع در منطقه ۳ شهرداری به نام پرفسور معتمدنژاد، پدر علم ارتباطات ایران تغییر می‌کند.

احمد مسجدجامعی در گفت‌وگو با تسنیم‌ درباره نامگذاری خیابان یا معبری به نام پرفسور معتمدنژاد،‌ اظهار داشت: تغییر نام میدان جوانان واقع در شهرداری منطقه ۳ و در نزدیکی دانشگاه علامه طباطبایی به نام پروفسور معتمد‌نژاد در کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران تصویب شد.

وی با بیان اینکه مکان‌یابی و تعیین مصوبه برای نامگذاری خیابان یا معبری به نام معتمدنژاد طبق وعده‌ای که از قبل داده بودیم پیش از فرا رسیدن چهلمین روز درگذشت وی انجام شد،‌ ادامه داد: به زودی این مصوبه در یکی از جلسات علنی شورای اسلامی شهر تهران به رأی گذاشته می‌شود تا به تصویب نهایی برسد.

مسجدجامعی در بیست و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد داد خیابانی به نام این محقق و دانشمند بزرگ ایرانی نامگذاری شود.

کاظم معتمدنژاد، روزنامه‌نگار و حقوق‌دان ایرانی بود. وی به دلیل نقشی که در تدریس آکادمیک علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاری در ایران داشت به «پدر علم ارتباطات ایران» شهرت یافته بود.

وی بعدازظهر چهاردهم آذر ۱۳۹۲ در بیمارستانی در تهران به دلیل بیماری درگذشت و در قطعه نام‌آوران بهشت‌ زهرا به خاک سپرده شد.
نظرات بینندگان