کد خبر: ۱۵۰۳۸۲
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۷ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۲

مرگ دختر ۱۳ ساله بر اثر شکنجه پدر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک پدر 5۰ ساله عربستانی در منطقه «ابها» واقع در جنوب غرب این کشور دختر 13 ساله خود را به حدی شکنجه کرده، که در نهایت به مرگ این دختر منجر شده است.

به گزارش پایگاه خبری «أخبار 24 » عربستان، یک پدر 50 ساله سعودی که هر روز سه دختر خود را شکنجه و به وسیله زنجیر آنها را از درب و پنجره‌های منزل آویزان می‌کرده است که در نهایت به مرگ دختر 13 ساله وی انجامید.
 
این مرد ابتدا ادعا کرده بود که دخترش بر اثر آویزان شدن از «الا کلنگ» فوت کرده است ولی هنگام انتقال به بخش بازرسی پلیس در استان ابها به قتل دخترش اعتراف کرد.
 
وی اعتراف کرده است که با استفاده از زنجیر دو دختر خود را به پنجره بسته و ریم را از درب آویزان کرده بود که وقتی بازمی‌گردد، مشاهده می‌کند که ریم دختر 13 ساله‌اش بی‌جان است.
 
برخی از منابع اعلام کرده‌اند که پیشتر به خاطر شکنجه ریم و خواهرانش از این مرد شکایت شده بود.
 
در همین رابطه مسئولان اعلام کرده‌اند که این مرد از یک سال پیش دختران خود را از رفتن به مدرسه منع کرده بود.
 
از دیگر سو تعدادی از فعالان حقوق زنان و استادان دانشگاه در عربستان در نامه ای به مجلس شورای این کشور (اعضای مجلس شوری از سوی پادشاه تعیین می‌شوند) خواستار لغو نظام «قیمومیت مطلق مرد بر زن» در عربستان و حمایت زنان در برابر خشونت در این کشور شدند.
 
25 نفر از فعالان زن عربستانی به مناسبت روز جهانی زن که مقارن با 8 مارس است خواستار اقدامات لازم برای حمایت از زنان و محافظت آنها در برابر خشونت شدند.
 
بر اساس قانون قیمومیت مطلق مرد بر زن در عربستان، مرد بدون اجازه قیم خود نمی تواند به هیچ عمل رسمی اقدام کند و حتی برای تحصیل هم نیاز به اجازه قیم دارد.
 
«عزیزه الیوسف» استاد دانشگاه و فعال حقوقی عربستانی گفت: این نامه با هدف مطالبه حقوق زنان در همه زمینه‌ها نوشته شده است.
نظرات بینندگان