کد خبر: ۱۵۰۴۷۲
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۰ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

19 فرودین، محاکمه مامور متهم در پرونده ستار بهشتی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دادگاه مامور پلیس فتا در پرونده ستار بهشتی به اتهام قتل شبه عمد، 19 فروردین ماه سال 93 در شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت برگزار می شود.

«گیتی پور فاضل» وکیل مدافع اولیا دم ستار بهشتی در گفت و گو با ایرنا افزود: دادگاه برای اولیا دم ستار بهشتی احضاریه ای ارسال و خواستار حضور آنان در جلسه دادرسی این پرونده شده است.

وکیل مدافع اولیا دم ستار بهشتی با بیان اینکه پیشتر موکلانش در اعتراض به تشخیص قتل شبه عمد در این پرونده از پیگیری آن انصراف داده بودند، گفت: اولیا دم ستار بهشتی معتقد به قتل عمد در این پرونده هستند و قتل شبه عمد را قبول ندارند.

پرونده ستار بهشتی توسط شعبه اول بازپرسی دادسرای جنایی تهران برای رسیدگی به اتهام قتل شبه عمد مامور پلیس فتا به شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت ارسال شده است.

ستّار بهشتی وبلاگ نویس ایرانی است که 9 آبان ماه سال گذشته توسط پلیس فتا به اتهام اقدام علیه امنیت ملی دستگیر شد و سه روز پس از بازداشت یعنی 13 آبان ماه درگذشت.

پس از فوت ستار بهشتی با شکایت اولیاء دم، پرونده ای با اتهام قتل عمد تشکیل شد اما شعبه اول بازپرسی دادسرای جنایی تهران، مرگ ستار بهشتی را قتل شبه عمد تشخیص داد که وکیل مدافع اولیای دم ستار بهشتی به این مساله اعتراض کرد و پرونده برای رفع اختلاف به شعبه 1057 دادگاه کیفری کارکنان دولت ارجاع شد.

پس از چند مرتبه رفت و آمد پرونده بین دادسرا و دادگاه، دادگاه مرگ ستار بهشتی را شبه عمد تشخیص و آن را به دادسرای جنایی ارجاع داد.

در نهایت پرونده رسیدگی به پرونده ستار بهشتی با اتهام قتل عمد بسته شد و دادسرا از خانواده او خواست برای پیگیری اتهام قتل شبه عمد شکایت جدیدی ارایه کنند که اولیا دم ستار بهشتی در نامه ای به دادستانی تهران از این کار خودداری کردند.
نظرات بینندگان