کد خبر: ۱۵۰۶۹۴
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۷ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۲

عزل برخی شهرداران بخاطر زمین‌خواری

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از عزل برخی شهرداران و انحلال شورای شهرهای دخیل در زمین‌خواری خبر داد.

مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ خانه ملت در گفت‌وگو با فارس، درباره پرونده زمین‌خواری که در این کمیسیون در حال پیگیری است، گفت: تخلفات مربوط به این پرونده محرز شده است.
 
وی با اشاره به تخریب بعضی از ساخت‌وسازهای غیر مجاز، گفت: کمیسیون اصل ۹۰ در این زمینه جلساتی برگزار کرده و اسناد این تخلفات به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفته است.
 
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اضافه کرد: در این راستا تصمیماتی اتخاذ شد که در حال اجرا است که از آن جمله می‌توان به تخریب ساخت‌وسازهای غیرقانونی، عزل شهرداران متخلف، انحلال شوراهای شهری که در این تبانی نقش داشتند، اشاره کرد.
 
افضلی‌فرد با بیان اینکه برخی از زمین‌خواران نیز در جریان رسیدگی به پرونده زمین‌خواری بازداشت شدند، خاطرنشان کرد: این گزارش در حال نهایی شدن است و با توجه به اینکه آخرین جلسه برای بررسی موضوع نیز برگزار شده است در روزهای آتی آن را ارائه خواهیم کرد.
 
وی با بیان اینکه گزارش زمین‌خواری به قوه قضاییه ارسال خواهد شد، تصریح کرد: در صورت تصویب گزارش این پرونده در صحن قرائت شده و به قوه قضایی نیز ارسال خواهد شد.
نظرات بینندگان