کد خبر: ۱۵۰۹۱۵
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۰۸ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۲

پژو آمد، پژو نیامد.....

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
لغو تحریم صنعت خودرو از سوی آمریکا و کشورهای غربی امیدهای زیادی برای رونق صنعت خودرو کشور به‌وجود آورده حال آنکه اظهارات متفاوت در مورد حضور خودروسازان خارجی گاه این امیدها را به یاس تبدیل می‌کند.

دنیای اقتصاد: پس از لغو تحریم‌های خودرو که خودروسازان از آن به عنوان ابزار خارجی سقوط تولید در شرکت‌های خودروساز یاد می‌کنند، و همچنین حضور رسمی و غیررسمی خودروسازان معتبر جهانی در ایران امیدهای زیادی به بازگشت روزهای طلایی صنعت خودرو شکل گرفت.

رفت و آمد خودروسازان خارجی به‌خصوص فرانسوی‌ها به کشورمان از یک سو و اظهارات برخی از خودروسازان و مسوولان صنعتی کشور مبنی بر علاقه‌مندی خودروسازان معتبر جهانی برای حضور در ایران و رونق خودروسازی کشور چشم‌انداز تازه‌ای در این صنعت به‌وجود آورده است.

در این بین، برخی از اظهارات متناقص گاهي مشتریان را نسبت به چشم‌انداز یاد شده بی اعتماد می‌کند.

به عنوان مثال درحالی‌که به گفته برخی از خودروسازان بازگشت شرکت فرانسوی پژو به کشورمان قطعی شده و حتی قراردادهایی نیز به نفع کشورمان با این شرکت منعقد شده است برخی دیگر از مسوولان عنوان می‌کنند که باید اقدامات زیادی صورت گیرد تا ایران و فرانسه در حوزه صنعت خودروسازی به پای قرارداد برسند.

غلامرضا شافعی معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت روز گذشته در خبری که خبرگزاری مهر بر خروجی سایت خود قرار داده بود عنوان کرده که نفس حضور فرانسوی‌ها در ایران یک حرکت مثبت بود، اما از آن جلساتی که میان خودروسازان ایرانی و فرانسوی برگزار شد، انتظار مشارکت نمی‌رفت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزوده است که البته جلسات مشترکی میان خودروسازان ایرانی و فرانسوی صورت گرفت كه با هدف امضای قرارداد جدید مشارکت میان دو کشور بود، اما به نظر می‌رسد فرانسوی‌ها خواسته بودند که عقب ماندگی‌های رفتاری خود را در شرایط تحریم، با آمدن در سطح آن هیات بزرگ جبران کرده و زمینه را برای همکاری‌های بعدی فراهم كنند.

وی تصریح کرده که باید اقدامات زیادی صورت گیرد تا ایران و فرانسه در حوزه صنعت خودروسازی به پای قرارداد برسند.
نظرات بینندگان