کد خبر: ۱۵۱۰۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۲ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۲

کیارستمی رئیس هیئت داوران فیلم کوتاه جشنواره کن شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 عباس کیارستمی به عنوان رئیس هیات داوران بخش فیلم کوتاه و سینه فونداسیون جشنواره فیلم کن 2014 انتخاب شد.
 

به گزارش ایرنا، مسئولان برگزاری شصت و هفتمین جشنواره معتبر فیلم کن در حالی کیارستمی را رئیس هیئت داروان این رویداد سینمایی معرفی کردند که این کارگردان ایرانی یک بار در سال 1997 با فیلم طعم گیلاس جایزه نخل طلای این فستیوال را از آن خود کرد.

در ادامه این خبر که در روزنامه گاردین بازتاب داشته است دیگر اعضای هیئت داوران بخش فیلم کوتاه و سینه فونداسیون شامل نائومی لووسکی کارگردان فرانسوی، دنیل توماس از برزیل، ماهمات صالح هارون از کشور چاد و ژاکلین تریر از نروژ می شود.

برگزیدگان بخش سینه فونداسیون روز 22 می (اول خرداد 1393) و برندگان بخش فیلم کوتاه شصت و هفتمین جشنواره فیلم کن روز 24 می (سوم خرداد ماه) توسط هیئت داوران به ریاست کیارستمی معرفی می شوند.

عباس کیارستمی کارگردان سرشناس سینمای ایران که متولد 1319 تهران است، با ساخت فیلم های کوتاه و بلند به عنوان شاخص ترین فیلم ساز ایرانی در عرصه ی بین المللی مطرح شده است.

وی در کارنامه فیلمسازی خود ساخت فیلم های کوتاه نان و کوچه، زنگ تفریح، تجربه، دو راه حل برای یک مساله و فیلم های بلند گزارش، اولی ها، خانه دوست کجاست؟، مشق شب، کلوز آپ، نمای نزدیک، زندگی و دیگر هیچ، زیر درختان زیتون، طعم گیلاس 1376، باد ما را خواهد برد و ABC آفریقا را دارد.

«مثل یک عاشق» نام جدیدترین ساخته کیارستمی است که وی این فیلم را در ژاپن ساخت و در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد. نشریه نیویورکر فیلم مثل یک عاشق را پس از ساخته های اسکورسیزی و ترنس مالیک به عنوان بهترین فیلم سال 2013 سینمای جهان معرفی کرد.

شصت وهفتمین جشنواره فیلم کن طی روزهای 14 تا 25 می (25 اردیبهشت تا چهارم خرداد ماه 1393) برگزار خواهد شد.
نظرات بینندگان