کد خبر: ۱۵۱۰۹۰
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۵ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۲

بودجه بهداشت و درمان 10 پله صعود دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم شهرستان های بندرگز، بندرترکمن، کردکوی و گمیشان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اهمیت بهداشت در جامعه و توسعه جوامع بودجه بهداشت و درمان در سال 93، نسبت به سال 92 صعود 10 پله ای را از خود نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر ˈ محمدجواد نظری مهر ˈ در جمع پرسنل و مدیران بهزیستی استان گلستان افزود: سال گذشته بودجه بهداشت و درمان در رده 14 بود که اکنون به جایگاه چهارم ارتقاء پیدا کرده است.

به گفته وی، امروز صدای عمل از هر فریادی بلندتر است که باید بیشتر به سمت کار و تلاش در جهت خدمت به مردم گام برداشت.

وی تصریح کرد: گلستان در کشور مظلوم واقع شده و بعد از 35 سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی به آنچه که جایگاه اصلی‎ اش بوده نرسیده است.

وی از رییس بهزیستی کشور خواست تا بهزیستی گلستان را مورد حمایت و مساعدت بیشتری قرار دهد و گفت: به دلیل اینکه مددجویان زیادی پشت نوبت قرار دارند باید ساماندهی لازم در این زمینه صورت بگیرد.

نظری‎مهر با بیان اینکه مشکلات زیادی وجود دارد که باید نسبت به آن چاره ‎اندیشی شود، افزود: یکی از مقوله ‎هایی که دولت تدبیر و امید نسبت به آن تاکید داشت مرزهای استان‎ ها بود که خوشبختانه عملیاتی شد.

نماینده مردم غرب استان گلستان در مجلس شورای اسلامی افزود: بهداشت درهمه کشورها سرلوحه کارها قرار دارد و امروز انسان سالم محور توسعه پایدار در جوامع محسوب می شود و برای بهداشت انسان ها بودجه و اعتبارات خوبی در نظر گرفته می شود.

فازهای اول و دوم مجتمع آموزشی، فرهنگی و ورزشی شهدای بهزیستی گلستان با حضور مقامات ملی و استانی افتتاح و به بهره ‎برداری رسید.

آئین افتتاح فاز یک و دو مجتمع آموزشی، فرهنگی و ورزشی شهدای بهزیستی گلستان جمعه با حضور مقامات ملی و استانی افتتاح و به بهره ‎برداری رسید.

رییس سازمان بهزیستی کشور برای آغاز عملیات اجرایی فاز سوم این مجتمع مبلغ پنج میلیارد ریال مساعدت کرد و یک میلیارد و 500 میلیون ریال نیز از سوی استاندار گلستان و مجمع نمایندگان استان برای پیشرفت فیزیکی این پروژه اهدا شد.

مجتمع آموزشی، فرهنگی و ورزشی شهدای بهزیستی گلستان در مساحت شش هزار متر مربع و از محل اعتبارات ملی به بهره‎برداری رسید.

بهره ‎مندی جامعه هدف سازمان بهزیستی، رشد و اعتلای ارزش‎ های دینی، مذهبی و فرهنگی، ایجاد بستر مناسب در راستای تقویت ابعاد جسمانی، روانی و اخلاقی جامعه هدف از مهمترین رویکردهای پروژه آموزشی فرهنگی شهدای بهزیستی گلستان است.

گلستان دارای یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت و 14 شهرستان است که تمامی شهرستان ‎ها دارای اداره بهزیستی هستند و شش نمایندگی بهزیستی در گلستان وجود دارد.

176 هزار نفر زیرپوشش بهزیستی گلستان هستند که بیش از 44 هزار نفر آنها معلول هستند.

بر اساس سالنامه آماری 91 و 92 سازمان بهزیستی کشور، گلستان با داشتن بیش از 44 هزار معلول زیرپوشش رتبه هفتم شناسایی معلولان را در سطح استان ‎ها دارد.

نرخ شناسایی معلولان در سطح کشور 1.3 درصد و در گلستان این رقم 2.55 درصد است.
نظرات بینندگان