کد خبر: ۱۵۱۱۶۴
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۰۹ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۲

روحانی به اندونزی می رود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ملاقات با سوسیلیو بامبانگ یودیونو رئیس جمهور اندونزی، ضمن ابلاغ پیام دوستی دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان به رئیس جمهور اندونزی، پاسخ کتبی‌ آقای دکتر روحانی به دعوت رسمی‌ همتای اندونزیایی برای سفر به اندونزی را به آقای یودیونو تسلیم کرد.

مهر: ظریف در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت روابط دو کشور افزود: هیچ مانعی بر سر گسترش همه جانبه روابط تهران - جاکارتا وجود ندارد.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: تهران معتقد است بر پایه اشتراکات بسیار زیاد موجود، ما می‌‌توانیم در سطوح مختلف منطقه‌ای و بین المللی فعالیت داشته باشیم و از ظرفیت دو کشور مهم جهان اسلام برای کمک به تقویت وحدت اسلامی و حل مشکلات مسلمانان از جمله فرقه گرایی و افراطی گرایی بهره برداری نماییم.

 ظریف همکاری‌ها در حوزه‌های پتروشیمی، نفت و گاز را خوب و رو به توسعه بر شمرد و بر ضرورت تقویت سرمایه‌گذاری  و همکاری‌های بانکی‌ بین دو کشور تاکید کرد.

یودیونو رئیس جمهور اندونزی نیز در این ملاقات تاکید کرد: روابط دو کشور رو به پیشرفت است و فرصت‌های زیادی داریم که باید شناخته شود. وی با اشاره به دعوت بعمل آمده از روحانی‌ برای سفر به اندونزی، این سفر را نقطه عطفی در همکاری‌های آتی دو کشور بر شمرد.

رئیس جمهور اندونزی نقش اندونزی و ایران برای کمک به حل  و فصل بحران‌ها و مشورت و همکاری بیشتر دو کشور را مهم توصیف کرد.
نظرات بینندگان