کد خبر: ۱۵۱۲۱۶
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۳ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۲

پیش‌بینی وضعیت هوا در روزهای آینده/ هوا سردتر می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور گفت: تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی حاکی از این است که با نفوذ توده هوای سرد از امروز شنبه دمای هوا در سواحل شمالی و شمالشرق کشور بین پنج تا 10 درجه کاهش می یابد.

احد وظیفه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این که، همزمان با کاهش دما در سواحل شمالی و شمالشرق کشور، دریای خزر نیز مواج خواهد بود افزود: بارش هایی که در برخی از این مناطق در شمال و شمالشرقی از روز گذشته آغاز شده روز جاری نیز ادامه می یابد و به تدریج بارش باران به شرق دریای خزر، استان خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی کشیده خواهد شد.

وی با اشاره به هوای استانهای جنوبشرقی کشور اظهار داشت: طی 48 ساعت آینده و در ساعات بعدازظهر شاهد افزایش ابر، وزش باد و رگبار و رعد و برق در استانهای جنوبشرقی کشور خواهیم بود و اوج بارش ها نیز از روز جاری در استانهای کرمان و سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

وظیفه در خصوص هوای تهران نیز گفت: بیشینه و کمینه هوای تهران در روزهای 17 اسفند ماه جاری بین 10 تا 20 درجه بالای صفر خواهد بود و طی روز جاری آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور گفت: بیشینه و کمینه هوای تهران فردا یکشنبه بین 10 تا 20 درجه بالای صفر پیش بینی می شود و آسمان پایتخت نیز کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی خواهد بود.

وی در پایان یادآور شد: هم اکنون هوای تهران 16 درجه بالای صفر است، رطوبت هوا حدود 29 درصد و سرعت وزش باد 11 کیلومتر در ساعت بر آورد می شود.
نظرات بینندگان