کد خبر: ۱۵۱۴۰۹
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۸ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۲

مقام مسئول: افزایش 20 درصدی آب بها پلکانی است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه افزایش قیمت آب در قبوض فروردین ماه اعمال خواهد شد، گفت: افزایش قیمت آب بهاء به صورت پلکانی از حداقل 101 تومان تا یکهزار و500 تومان خواهد بود.

حمیدرضا جانباز در حاشیه مراسم امضای قراردادهای سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه آب و فاضلاب در جمع خبرنگاران، افزود: این افزایش قیمت ها بسیار ناچیز است.

وی با اشاره به اینکه این مصوبه در بهمن ماه سال جاری ابلاغ شده است، ادامه داد: این افزایش قیمت در مقابل نرخ تولید و بهره برداری از آب بسیار ناچیز است و مشترکان افزایش قیمت را احساس نخواهند کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه افزایش قیمت پلکانی خواهد بود، اظهار داشت: در اولین پلکان مصرف آب برای 11.5 درصد مشترکان آب تا 5 مترمکعب است که در این مصوبه تنها 101 تومان به آب بهای مصرفی آنها اضافه می شود.

وی ادامه داد: مصرف آب تا 10 مترمکعب مصرف در ماه که 27.4 درصد مشترکان را تشکیل می دهد، حدود 270 تومان افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور افزود: مصرف آب تا 15 مترمکعب که الگوی مصرف آب است و 51.8 درصد مشترکان را تشکیل می دهد نیز 500 تومان افزایش خواهد یافت.

جانباز افزود: حداکثر بر روی قبوض مشترکان تا 20 مترمکعب که 72.5 درصد مشترکان آب را تشکیل می دهند، 751 تومان اعمال خواهد شد.

وی درباره مشترکان پرمصرف نیز اظهار داشت: مشترکان پرمصرف که مصرف آب آنها از 20 مترمکعب تجاوز می کند یک هزار و500 تومان افزایش خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در خصوص قراردادهای امضاء شده با بخش خصوصی نیز گفت: 14 قرارداد به حجم سرمایه گذاری 700 میلیارد تومان به امضا رسیده که از مزایای آن کوتاه شدن مدت اجرای پروژه ها و بهره برداری سریع از آن است.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان