کد خبر: ۱۵۱۴۳۸
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۹ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۲

وزارت خارجه اسرائیل: علیه ایران شکایت می کنیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزارت خارجه اسرائیل اعلام کرد به دنبال کشف کشتی حامل سلاح از مبداء ایران، علیه این کشور شکایت می کند.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه هاآرتس، وزارت خارجه اسرائیل با صدور بیانیه ای ضمن ادعای توقف کشتی حامل سلاح از مبداء ایران در دریای سرخ اعلام کرد این رژیم شکایت نامه ای رسمی را علیه ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه خواهد کرد.

اسرائیل در هفته گذشته از توقیف یک کشتی باری با پرچم پاناما در دریای سرخ خبر داد و مدعی شد این کشتی حامل موشک است و از مبداء ایران به سمت غزه حرکت خود را آغاز کرده است.

مقامات ایرانی به طور قاطع این موضوع را تکذیب کرده اند.

رسانه های اسرائیلی هم با طرح سؤالاتی از جمله همزمانی انتشار خبر توقیف با سفر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به آمریکا و فاصله زیاد محل توقیف کشتی (دریای سرخ) تا سواحل غزه (شرق دریای مدیترانه)، آن را اقدامی تبلیغاتی نامیده اند.
 
در بیانیه وزارت خارجه اسرائیل آمده است: ایران همچنان به نقض دو قطعنامه 1747 و 1959 شورای امنیت سازمان ملل متحد ادامه می دهد. این دو قطعنامه شامل تحریم صادرات همه نوع سلاح از ایران هستند. ایران با صادرات سلاح به منطقه غزه، تصمیمات شورای امنیت را نقض می کند.

وزارت خارجه اسرائیل در ادامه بیانیه خود مدعی شده است: ایران به تهدید مسیرهای بین المللی حمل و نقل دریایی و نقض تصمیمات شورای امنیت باری بی ثباتی منطقه و گسترش تروریسم ادامه می دهد. اسرائیل شکایت نامه رسمی را علیه ایران به سازمان ملل متحد ارائه می کند.
 
این کشتی به بندر ایلات اسرائیل منتقل شده است.

وزارت خارجه اسرائیل در حالی ایران را به تهدید به شکایت می کند که تل آویو خود در صدر نقض کنندگان مصوبات شورای امنیت قرار دارد و بارها مصوبات و تصمیمات سازمان ملل متحد درباره سرزمین های فلسطین و وضعیت فلسطینی ها و سایر موضوع را نادیده گرفته است.
نظرات بینندگان