کد خبر: ۱۵۱۵۲۱
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۴ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۲

آرامش استقلال در گرو شکست الریان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در روز دوم از بازی های گروهی لیگ قهرمانان آسیا استقلال و فولاد از ایران به مصاف رقبای خود می روند.

نمایندگان ایران در شرایطی باید روز سه شنبه در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف رقبای خود بروند که شدیدا به پیروزی نیاز دارند؛ استقلال باید به مصاف تیم الریان از قطر بود و فولاد هم باید در اهواز از رقیب عربستانی اش پذیرایی کند. این دو تیم علاوه بر اینکه مشترکا باید با رقبای عرب دیدار کنند نیاز مبرم به سه امتیاز این دیدار هم دارند.

فولاد – الفتح عربستان
برای شاگردان حسین فرکی این دیدار از چند لحاظ مهم است؛ اول اینکه فولادی ها در دیدار اول خود در این گروه برابر الجیش در قطر مساوی کرده اند و اگر می خواهند از همین حالا صدرنشینی را ازآن خود کنند بهترین فرصت است. البته شاگردان فرکی در دیدار اول هم چیز زیادی از دست نداده اند چون هر دو بازی روز نخست با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید و حالا در شرایطی 4 تیم حاضر در این گروه رودر روی هم قرار می گیرند که همگی یک امتیازی هستند.

مورد دومی که این بازی را برای فولادی ها مهم تر جلوه می دهد بازی در شهر اهواز است؛ این شهر به رغم قدمتی که دارد بعد از 24 سال یکبار دیگر میزبان یک بازی در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود. اگر چه پیش تر در سال 2006 فولاد توانسته بود سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست بیاورد ولی آن زمان ورزشگاه های اهواز نتوانستند استانداردهای مورد نیاز AFC را تامین کنند و اهواز از میزبانی محروم شد و فولاد بازی هایش را در تهران برگزار کرد.

بازی هایی که اتفاقا برای این تیم خاطرات تلخی به جا گذاشت و فولاد با ایستادن در رتبه آخر گروه از صعود به مرحله بعد باز ماند. حالا همین یکی دو فاکتور، بازیکنان جوان فرکی را پرانگیزه کرده تا هر طور شده سه امتیاز این دیدار خانگی را بگیرند.

مهمترین نکته ای که فرکی را در این دیدار نگران خواهد کرد غیبت آرش افشین خواهد بود وگر نه با توجه به ضعفی که تیم الفتح این اواخر از خودش نشان داده فولاد شانس بردن رقیب عربستانی اش را دارد. الفتح اگرچه سال پیش توانسته قهرمان لیگ عربستان شود با این حال این روزها حال و روز خوشی ندارد و در لیگ عربستان در رتبه هفتم قرار دارد.

الریان – استقلال
شرایط برای استقلال کمی بحرانی تر از فولاد است؛ آبی های پایتخت برخلاف هموطن جنوبی شان دیدار اول را واگذار کرده اند و از همه بدتر اینکه سه امتیاز ارزشمند بازی خانگی را از دست داده اند. شاگردان امیرقلعه نویی در ورزشگاه آزادی برابر الشباب عربستان تن به شکست یک بر صفر دادند تا حالا خیلی اورژانسی به فکر بردن الریان باشند. رقیبی که برای سومین بار پی در پی است در آسیا به گروه استقلال می خورد و این تیم تهرانی هم نشان داده که راه بردن رقیب قطری را خوب بلد است.

استقلال در واقع در دیدارهای قبلی اش برابر این رقیب در آسیا بردهای خوبی به دست آورده که عمدتا هم با اختلاف سه گل بوده است. خبر خوب برای قلعه نویی این است که الریان از فصول پیش هم ضعیف تر شده است و این روزها برای ماندن در لیگ دسته اول قطر دست و پا می زند.

الریان هم بازی اولش در این گروه را باخته و باید برای زنده ماندن امیدهایش در این گروه هر طور شده استقلال را شکست دهد. شاید این تنها موردی باشد که کار استقلال را سخت تر کند. این در شرایطی است که امیرقلعه نویی باز هم در این دیدرا آندو تیموریان را ندارد؛ بازیکنی که دستش آسیب دیده است و نمی تواند آبی های پایتخت را همراهی کند.

استقلال البته علاوه بر این مورد با مشکل مالی هم مواجه است و صدای بازیکنان این تیم در آستانه این دیدار مهم درآمده است. بعد از علیرضا اکبرپور که نسبت به اوضاع این روزهای استقلال گله کرده بود صدای خسرو حیدری و آندو تیموریان هم درآمده است. البته قلعه نویی که دو بازی اخیرش را با شکست سپری کرده ( در لیگ ایران برابر ملوان و در لیگ قهرمانان آسیا برابر الشباب ) به شدت تحت فشار است تا سه امتیاز این دیدار را بگیرد و تیمش را از بحرانی که در آن گیر افتاده نجات دهد.

برنامه هفته دوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا:
گروه A:
* الریان قطر - استقلال ایران، ساعت 19، ورزشگاه احمد بن علی شهر دوحه
* الشباب عربستان - الجزیره امارات، 20:55، ورزشگاه ملک فهد شهر ریاض

گروه B:
* فولاد ایران - الفتح عربستان، ساعت 16:30، ورزشگاه الغدیر شهر اهواز
* بنیادکار ازبکستان - الجیش قطر، 15:30، ورزشگاه پاختاکور شهر تاشکند

گروه E:
* سرزو اوزاکا ژاپن - شاندونگ لیوننگ چین، ساعت 13:30، ورزشگاه ناگایی شهر اوزاکا
* بوریرام یونایتد تایلند - پوهانگ استیلرز کره‌جنوبی، ساعت 14:30، ورزشگاه آی‌موبایل شهر بوریرام

گروه F:
* سنترال کاست مارینرز استرالیا - سانفرانسیسکو هیروشیما ژاپن، ساعت 12، ورزشگاه سنترال کاست شهر گاسفورد
* بیجینگ گوآن چین - اف‌سی سئول کره‌جنوبی، ساعت 15، ورزشگاه کارگران شهر بیجینگ
نظرات بینندگان