کد خبر: ۱۵۱۵۲۹
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۴ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۲

سقوط قيمت طلا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قیمت طلا در بازارهای جهانی که در هفته‌های اخیر شاهد افزایش بود به دنبال آمارهای ضعیف اقتصادی چین و بهبود وضعیت اشتغال آمریکا، روند نزولی به خود گرفته و با 5.78 دلار کاهش 1334.20 دلار معامله شد.

به گزارش فارس،  پس از اینکه آمارها از بهبود وضعیت اشتغال آمریکا خبر داد و این امر سبب شد تا نگرانی‌ها از وقوع یک رکود اقتصادی در این کشور کاهش یابد، جذابیت طلا برای سرمایه‌گذاران و به دنبال آن قیمت طلا، امروز برای دومین جلسه کاری متوالی کاهش یافت.

همچنین، نگرانی سرمایه‌گذاران چینی از وقوع رکود در این کشور به قیمت‌ها آسیب زد و این سرمایه گذاران شمش‌های خود را به قیمت پایین در بازار به فروش رساندند.

قیمت این فلز گران‌بها 0.3 درصد کاهش یافت و با کاهش 5.78 دلاری 1334.20 دلار در هر اونس معامله شد. طلا حدود 1 درصد از ارزش خود را در روز جمعه از دست داده بود.

درحالی که شاهد کاهش ارزش اوراق بهادار در بازارهای بورس آسیایی و ادامه بحران اوکراین به عنوان عوامل تقویت‌کننده قیمت طلا هستیم اما قیمت‌ها کاهش یافته است.

یک تاجر فلزهای گران‌بها در هنگ‌کنگ گفت: قیمت طلا به علت بهبود وضعیت اشتغال در آمریکا کاهش یافته است؛ همچنین فشارهایی از سوی چین به قیمت این فلز وارد آمده که به دلیل آمارهای ضعیف صادرات این کشور است.
نظرات بینندگان